Karol Zalewski
5 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

To oni błyszczeli na Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego – wyniki

W znakomitej obsadzie w Olsztynie odbył się 2. Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego. Na 200 m Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław) wygrała w czasie 23.31. Za nią na mecie zameldowały się: mająca polskie obywatelstwo Białorusinka Kryscina Cimanouska (KS AZS AWF Warszawa) – 23.61 oraz Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 23.69.

„Setkę” najszybciej przebiegła Cimanouska – 11.47. Tuż za nią była Magdalena Stefanowicz (KS AZS AWF Katowice) – 11.49, trzecie miejsce zajęła Klaudia Adamek (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 11.63. Czwarta była Popowicz-Drapała – 11.65.

W biegu na 100 m mężczyzn pojedynek stoczyli nasi brązowi medaliści mistrzostw Europy ze sztafety. Najlepszy był Dominik Kopeć (Agros Zamość) – 10.46. Kolejni byli: Przemysław Słowikowski (MKL Szczecin) – 10.56 i Adrian Brzeziński (MKL Toruń) – 10.57.

Ta sama trójka stała też na podium biegu na 200 m. Tym razem wygrał Słowikowski – 20.97. Drugi był Kopeć – 21.28, a trzeci Brzeziński – 21.45.

Iga Baumgart
Iga Baumgart-Witan New Balance Team Elite

Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) wygrała na 300 m z czasem 38.05 i pokonała naszą inną utytułowaną reprezentantkę Małgorzatę Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin) – 39.12. Trzecia była Anastazja Kuś (KS AZS UWM Olsztyn) – 39.89.

Na tym dystansie wśród mężczyzn najszybszy okazał się Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) – 32.61. Jako drugi linię mety przekroczył Szymon Dziuba (KS AZS AWF Warszawa) – 33.29. Za nim zameldował się Maksymilian Klepacki (KS Podlasie Białystok) – 33.54. Co ciekawe Karol Zalewski z osiągniętym rezultatem został wiceliderem Europejskich tabel (prowadzi Czech Patrik Sorm – 32.50).

W biegu na 600 m zwyciężyła Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa) – 1:27.79. Podium uzupełniły: Aleksandra Formella (SKLA Sopot) – 1:30.64 i Aleksandra Płocińska (SRS Kondycja Piaseczno) – 1:30.98.

Jeśli chodzi o mężczyzn to półtorej okrążenia najszybciej pokonał Patryk Sieradzki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 1:17.76. Drugi był Bartosz Dudek ( MKS Juvenia Białystok) – 1:20.44, a trzeci Mateusz Makowski (MKS Pułtusk) – 1:21.15.

W biegu na 3000 m zwyciężył Andrzej Kowalczyk (Kraków Athletics Team) z czasem 8:05.21. Wicemistrz kraju na 1500 m okazał się lepszy od mniej doświadczonego Konrada Pogorzelskiego (Adam Draczyński Running Team Nowa Sól), który wbiegł na metę w czasie 8:08.90. Pogorzelski ma 19 lat i jest jednym z najlepiej zapowiadających się długodystansowców w Polsce. Podium uzupełnił Maciej Kubiak (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork) – 8:51.31. Na ty dystansie wśród pań triumfowała Eliza Megger (LKS Pszczyna) – 9:03.96.