gressier
26 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Szybka dycha w CASTELLON. Nieudany atak Gressiera na rekord Europy

Dwa tygodnie temu Jimmy Gressier pobił rekord Europy na 5 kilometrów, osiągając podczas Monaco Run czas 13 minut i 12 sekund. Na tym Francuz nie chciał się zatrzymać i tym razem podjął próbę pobicia rekordu Europy na 10 kilometrów należącego do Szwajcara Juliena Wandersa i wynoszącego 27 minut i 13 sekund.

Gressier, wraz z innymi zawodnikami, jeszcze w połowie dystansu miał czas 13.38. W grupie tej biegło sześciu Kenijczyków oraz urodzony w Erytrei Amanal Petros, reprezentujący aktualnie Niemcy. Niestety tempo w drugiej części dystansu osłabło, a Gressier ukończył rywalizację na szóstym miejscy z wynikiem 27:33.

Bieg wygrał Kenijczyk Hillary Kiproech, który metę minął po 27 minutach i 23 sekundach.

8Geofry Toroitich Kipchumba0:27:37

Bieg kobiet wygrała zawodniczka z Ugandy Joy Cheptoyek z wynikiem 30.47, wyprzedzając Kenijkę Edith Jepchumba Chemjor (30.53) oraz Japonkę Rino Goshima (30.55).

Równolegle rozgrywano również bieg na dystansie maratonu. Zwycięzcami okazali się Dadi Yami z Etiopii (2:11.15) oraz Algierka Amina Bettiche (2:28.30).

Na mecie byli również Polacy: Michał Orzeł, który dobiegł w czasie 2:31:09 oraz Piotr Pałka 2:32:54. Poniżej 3 godzin przebiegli również Artur Kern oraz Tomasz Janowski – oboje 2:59.20.