plotki
21 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Szalony sprint przez płotki. Zwycięstwo z upadkiem i utratą buta

Brytyjka Maia Heward-Mills wygrała lokalne zawody w biegu na 100 metrów przez płotki pomimo tego, że zaliczyła upadek i straciła buta. Nagranie z wyścigu zostało opublikowane na TikToku.

Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widziała tak poważny upadek jak mój na płotkach – napisała w poście.

W lekkoatletyce nieraz zdarzyło się, że zawodnik pomimo upadku i utraty buta odnosił zwycięstwo. Rzadko się jednak zdarza, by do takiej sytuacji doszło na tak krótkim dystansie i to jeszcze w biegu przez płotki.

W tym roku mieliśmy też już inny popisowy bieg bez buty. Podczas halowych mistrzostw USA Nia Akins wygrała na 800 metrów z czasem 2:02.53, mimo że już w pierwszej połowie wyścigu zgubiła obuwie.

6 komentarzy
Pani_M
Pani_M
1 miesiąc temu

Nie jest to informacja roku. A dlaczego nie napiszecie słowa o maratonie w Rydze? Na kilkadziesiąt tysiecy ludzi Polak był 11. A tu cisza…

dziki_rysio_997
Reply to  Pani_M

33k uczestników zapisało się na wszystkie biegi w ramach „festiwalu” biegowego w Rydze. 2175 zapisało się na maraton, a pobiegło i ukończyło 1435 jeśli dobrze widzę.
Nasz rodak nabiegał 2:44:47, co jest bardzo fajnym wynikiem dla amatora, ale powiedzmy sobie szczerze: to nie jest coś o czym warto tu pisać.

A wygrana z upadkiem to też nic szczególnego, żeby nie było – ale można to od biedy jakoś zaakceptować jako element „humorystyczny”.

Pani_M
Pani_M

Zgadza się. I jak wiadomo wynik nie jest i dla niego zadowalający. Jeśli ten portal ma motywować ludzi do biegania to nawet należaloby to promować i rozwinąć temat. A jeśli Redaktorów akurat sukcesy Polaków nie interesują to trochę słaba ta promocja naszego biegania 🙂

W temacie promocji amatorskiego biegania pewnie faktycznie można trochę zrobić. Nie miałbym nic przeciwko gdyby co jakiś czas pojawił się wywiad czy nawet krótki komentarz jakiegoś ambitnego amatora. Nawet w formie zbiorczego podsumowania uczestników biegów z weekendu/ostatniego tygodnia. Kupa biegaczy prowadzi social media, choćby instagrama – zgaduję że z uzyskaniem kilku słów i zdjęcia nie byłoby problemu.