kipchoge
13 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rekordzista świata wraca na trasę BMW BERLIN-MARATHON


Tegoroczny BMW BERLIN-MARATHON rozegrany zostanie 24 września i zapowiada się niezwykle ciekawie. Na starcie stanie ponad 45.000 biegaczy z około 150 krajów. Oprócz ogromnej rzeszy biegaczy-amatorów, w stolicy Niemiec spotkają się również najlepsi biegacze świata, w tym Eliud Kipchoge, który podczas ubiegłorocznego maratonu w Berlinie z czasem 2:01.09 ustanowił nowy rekord świata.

Zeszłoroczne zwycięstwo Eliuda Kipchoge było jego czwartym zwycięstwem i drugim rekordem świata ustanawianym w Berlinie. Widać, że Kenijczyk bardzo lubi berlińską trasę, jednak w tym roku będzie miał mocnych rywali. O zwycięstwo pod Bramą Brandenburską walczył będzie również Amos Kipruto, czyli zwycięzca TCS London Marathon 2022 oraz drugi zawodnik Tokyo Marathon 2022. Jeśli przyjrzymy się rozwojowi 30-latka, możemy spodziewać się emocjonującej walki między głównymi bohaterami. Rekord życiowy Kipruto to 2:03:13.

BM18 ZZAA4374 Amos Kipruto Photorun

W biegu kobiet na trasę również powraca ubiegłoroczna zwyciężczyni Tigist Assefa, która wraz ze zwycięstwem ustanowiła nowy rekord trasy. Startując jako outsiderka z czasem 2:34.01, Etiopka zaskoczyła wszystkich i wygrała BMW BERLIN-MARATHON z czasem 2:15:37. 26-letnia zawodniczka osiągnęła trzeci najszybszy czas w historii, rekord Etiopii i najlepszy czas na świecie w 2022 roku. W 2023 roku Assefa będzie chciała powtórzyć swoje zwycięstwo w Berlinie, a jej największą rywalką będzie Sheila Chepkirui.

Kenijka świetnie wystąpiła podczas półmaratonu w Berlinie, gdzie pomimo mrozu wygrała wiosenny bieg z rekordem trasy 65.02. Na tegorocznym londyńskim maratonie Chepkirui również pokazała się z dobrej strony i z czasem 2:18:51 zajęła czwarte miejsce. Z pewnością będzie mocną rywalką dla Assefy.

Rejestracja do udziału w 49. BMW BERLIN-MARATHON została zakończona, jednak nadal istnieje możliwość zabezpieczenia sobie szansy na udział dzięki ścieżce charytatywnej i oficjalnym tour-operatorom.

Zdjęcia: organizator / SCC EVENTS / PHOTORUN

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments