maratonwarszawski
13 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Program pełen atrakcji, wielkie emocje. Największa w Polsce impreza biegowa za 10 dni!


Wszyscy czekamy na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski oraz biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafetę Maratońską, Nice To Fit You Warszawską Dychę, Nationale-Nederlanden Mini Maraton oraz maratońską konkurencję drużynową – TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone.

To będzie prawdziwie sportowy dzień dla Warszawy. W sercu miasta, na ul. Emilii Plater pod Pałacem Kultury i Nauki, wystartuje ponad 10 tysięcy zawodników. Do biegu na królewskim dystansie zapisanych jest już 6 tysięcy osób, na 10 km ponad 3 tysiące, do Bridgestone Sztafety Maratońskiej zgłosiło się 130 drużyn. Dzień wcześniej, w sobotę 23 września, w szranki na krótszych dystansach stanie ponad 1000 młodocianych sportowców.

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Maraton Warszawski to wydarzenie wyjątkowe między innymi ze względu na swoją tradycję. Pierwsza edycja biegu miała miejsce w 1979 roku – stołeczny maraton łączy biegaczy nieprzerwanie od 45 lat. Wpisał się w krajobraz stolicy na stałe, stał się jej wizytówką i świadkiem zmian społecznych, historycznych. Wielki Bieg to także symbol wytrwałości i ciężkiej pracy uczestników. Jubileuszowa, 45. edycja biegu jest nowym rozdziałem w historii – po raz pierwszy start i meta biegu znajdą się w samym centrum Warszawy, to przełomowy moment i wielkie wydarzenie zarówno dla organizatorów, jak i uczestników biegów, dla których lokalizacja ma niebagatelne znaczenie.

Biegi towarzyszące – każdy znajdzie swój dystans

Wielki Bieg to nie tylko maraton – to szereg wydarzeń i imprez towarzyszących. Nice To Fit You Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska to biegi dla tych, którzy wolą krótsze dystanse lub szukają opcji na integrację w gronie bliskich biegaczy. Nationale-Nederlanden Mini Maraton, wydarzenie które odbędzie się w sobotę i jest dedykowane dzieciom i młodzieży. Podzielony na kategorie wiekowe i dystanse Mały Wielki Bieg może być okazją do dobrej zabawy i wyjścia z domu, ale także szansą, by pokazać przyszłym pokoleniom, jak wartościową pasją może być sport.

– Każdy znajdzie coś dla siebie – zawsze zależy nam, aby w Maratonie mogli odnaleźć się wszyscy, duzi, mali, marzący o maratonie i o krótszych dystansach, rodziny i kibice.  Bardzo się cieszę, że widać powracającą modę na bieganie. Nasza misja i nasz cel to ze sportu amatorskiego uczynić powszechne zjawisko i okazję, by być razem, bawić się, spełniać marzenia mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora biegu. 

Marathon Fan Zone – największe Miasteczko Biegacza zaprasza całe rodziny

W tym roku raz pierwszy w historii start, meta i całe miasteczko biegowe usytuowane będzie pod budynkiem-symbolem miasta, Pałacem Kultury i Nauki. Za nieco ponad tydzień czekają nas dwa dni sportowych zmagań, spotkań z ciekawymi ludźmi, targów sportowych, akcji promujących zdrowie, bezpieczeństwo i aktywność fizyczną. Wszyscy odwiedzający będą mieli okazję odwiedzić strefy sponsorskie z atrakcjami, przebadać swój organizm i skorzystać ze stoisk kulinarnych. Czekają konkursy z nagrodami, możliwość zdobycia gadżetów do kibicowania i popisania się umiejętnościami sportowymi i artystycznymi. A to wszystko w pozytywnej, energetycznej atmosferze wielkiego sportowego święta.

– Stawiamy na atrakcyjność imprezy nie tylko dla biegaczy, ale i fanów, kibiców oraz rodzin biegaczy. Choć na tej imprezie wszystko wokół biegania się skupia – w końcu to maraton – chcemy ściągnąć jak najwięcej kibiców na start i metę, do miasteczka biegowego pod pałacem, do 34 stref kibicowania. Przygotowaliśmy całą masę atrakcji na trasie i w miasteczku związanych ze sportem, zdrowiem, zabawą i relaksem, dla małych i dużych. To ma być święto wszystkich: biegaczy, kibiców, warszawiaków, turystów dodaje Magda Skrocka.

Start Wielkiego Biegu: 24 września, g. 9.00, ul. Emilii Plater
Marathon Fan Zone: 23 i 24 września, teren pod Pałacem Kultury i Nauki

TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone – premierowa edycja nowego wymiaru rywalizacji

W tegorocznej edycji imprezy odbędzie się także premierowa odsłona nowego projektu – rywalizacji drużynowej maratonu. Od razu rywalizacja rozegra się na wysokim, europejskim poziomie. Cel? Odświeżyć bieganie drużynowe, pokazać bieganie od bardzo emocjonującej, trzymającej w napięciu aż do mety strony, stworzyć nowe możliwości dla mieszanych zespołów zawodowych i amatorskich oraz zachęcić do integracji, budowania relacji w grupach. 

– W tym roku wprowadzamy nowy biegowy format, w który bardzo wierzymy. Jest to nasza autorska myśl polegająca na starcie drużynowym przy pełnej swobodzie indywidualnego planu na bieg. W czteroosobowych zespołach na wynik będzie miał wpływ czas własny każdego biegacza, współpraca pomiędzy zawodnikami, rozłożenie sił, wsparcie dla kolegów. Tutaj pojawia się miejsce na planowanie taktyczne, co będzie bardzo interesujące również dla kibiców. Startujemy z wysokiego pułapu – TEAM UP! Europe to klasyfikacja z udziałem drużyn z całej Europy i zawodników na wysokim poziomie – mówi Marek Tronina, dyrektor 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego.

Marka bliźniacza – TEAM UP! Everyone, otwiera się dla spragnionych rywalizacji drużynowej amatorów. Jej zasady są bardzo podobne, a zgłosić mogą się grupy maratończyków mających numer startowy na bieg. 

Łącznie w rywalizacji TEAM UP! udział bierze 5 drużyn zawodowców z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii, Ukrainy i Węgier. Do tej pory zarejestrowało się 10 drużyn amatorskich. Każda z nich składa się z 4 zawodników, przy regulaminowej reprezentacji obu płci. 

Więcej szczegółów na https://nnmaratonwarszawski.com/team-up-everyone/ oraz https://teamupeurope.eu

#BiegamDobrze

Jak co roku w ramach działań około maratońskich jest prowadzona największa w Polsce biegowa akcja charytatywna #BiegamDobrze. Trenując, przygotowując się do biegu, a jednocześnie promując zbiórkę wśród znajomych, uczestnicy wspierają jedną z dziewięciu organizacji pozarządowych. Są to: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Spartanie Dzieciom, Amnesty International, Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i Fundacja DKMS. Łącznie w ramach projektu biegacze zebrali już ponad 8 milionów złotych. Tylko przy obecnej edycji licznik pokazuje 450 tysięcy złotych. Akcja cały czas trwa!

Więcej szczegółów na https://nnmaratonwarszawski.com/biegamdobrze/

Ostatnia szansa na zapisy 

Chętni cały czas mogą się zapisać do wydarzenia i pobiec na wybranym dystansie – maratońskim, 10 kilometrów lub w sztafecie, w której uczestnicy pokonują około 9,5 km, 19,1 km i 13,6 km. Biegi odbędą się 24 września. Otwarta jest także rejestracja na biegi dziecięce – te odbędą się w sobotę 24 września. I dorośli i dzieci wystartują w tym samym miejscu – z ulicy Emilii Plater. Rywalizować będą przy wyłączonym ruchu samochodowym, gromkim dopingu kibiców i najlepszej oprawie! Dla wszystkich przewidziano pamiątkowe medale oraz masę atrakcji w Miasteczku Biegowym. 

Nie może Was tam zabraknąć!

Zapisy odbywają się na https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Zapraszamy do kibicowania

Wszystkich, którzy wolą skupić się na kibicowaniu lub chłonięciu atmosfery Wielkiego Biegu zapraszamy do gorącego dopingowania biegaczy w wybranych miejscach trasy lub na starcie i mecie. 

Strefy kibicowania – pełna mapa dostępna jest na stronie https://nnmaratonwarszawski.com/strefy-kibicowania

Zachęcamy do zapoznania się programem wydarzenia: https://nnmaratonwarszawski.com/program-wydarzenia/ oraz informatorem drogowym: https://nnmaratonwarszawski.com/drogowy/

Czekają nas wielkie biegowe emocje! Do zobaczenia na Wielkim Biegu – największej w Polsce imprezie sportowej!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments