440850593 461291679792353 5625959644491897595 n
30 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polski lekkoatleta okradziony na lotnisku w Paryżu.


Filip Rak, o którym pisaliśmy kilka dni temu miał trudny start na mityngu w Ostrawie, odbywającym się 28 maja 2024 roku. Problemy zaczęły się od kradzieży na lotnisku w Paryżu, gdzie stracił dokumenty potrzebne do wylotu z kraju i nie został wpuszczony do samolotu.

Dzięki szybkiej interwencji menagera Czesława Zapały, wizycie w ambasadzie, w tempie ekspresowym wydano mu nowy paszport. Po tym incydencie Rak dotarł do Ostrawy bardzo późnym wieczorem, dzień przed mitygiem. Mimo tych przeciwności lekkoatleta zdecydował się nie odpuścić  udziału w zawodach.

Na mityngu Złote Kolce w Ostrawie, Filip Rak startował w biegu na 1500 metrów. Wynik Filipa Raka nie znalazł się wśród czołowych czasów, co wskazuje na trudności, z jakimi się zmagał. Dla przypomnienia, kilkanaście dni temu na Memoriale Kusocińskiego ustanowił znakomity rekord życiowy w biegu na 1500 m – 3:33:74s.

W Ostrawie ruszył za nadającym tempo Adamem Czerwińskim, a kiedy ten zszedł z bieżni , Filip prowadził aż do 1200 m, gdzie stopery wskazały czas 2:51: 37s.  21-latek jednak nie wytrzymał szalonego tempa i finalnie ukończył bieg z wynikiem 3:38:12s, zajmując 14. miejsce.

Jak się okazało, problemy Raka podczas mityngu mogły być spowodowane wcześniejszymi wydarzeniami na lotnisku. 

Na platformie X opublikowana została wypowiedź trenera Zbigniewa Króla:

„(…) zastawiamy się nad występem w Sztokholmie jeszcze przed Mistrzostwami Europy. Musimy szukać startów, by myśleć o igrzyskach” – dodaje trener. 

Redakcja trzyma kciuki za kolejne starty Filipa. Jesteśmy z Tobą!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
15 dni temu

Ten artykuł to wmawianie chłopakowi, że jest słaby psychicznie. Nie róbcie tego . Filip, jestem z Tobą i wierzę, że jesteś mocny.

Jarosław
Jarosław
15 dni temu

Ewidentnie pisane przez chat GPT.

Żyd
Żyd
15 dni temu

We Francji i Hiszpanii najwięcej złodziei z Maroka i podobnych. Dlaczego nikt go nie ostrzegł przed wyjazdem . Znowu Polaczek mądry po szkodzie .
Barcelona, Madryt, Rzym, Paryz, Marsylia, Wenecja najwięcej złodziejstwa

Last edited 15 dni temu by Żyd
Baltazar
Baltazar
15 dni temu

I znowu nie ma autora czyli albo kopia czyjegoś newsa albo czat GPT, jakiś sztywny ten tekst

Marcus
Marcus
15 dni temu
Reply to  Baltazar

Kolejny dowód, że bieganie.pl wstydzi się swoich (niektórych) redaktorow. A czy został okradziony czy zgubił, zostawił w roztargnieniu to zostanie już tajemnicą poliszynela…

Jacula
Jacula
15 dni temu
Reply to  Marcus

Coś jeszcze chcesz wiedzieć? Może ile procent mózgu straciłeś ostatnio przez debilne komentarze