MS Budapest25082023 fotPawelSkraba 03
25 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polska sztafeta nie ukończyła wyścigu

Polska sztafeta mężczyzn 4×100 metrów nie ukończyła swojego biegu eliminacyjnego. Biało-Czerwoni popełnili błąd już na pierwszej zmianie. Adam Burda nie dał rady przekazać pałeczki Mateuszowi Siudzie. Pobiec mieli też: Łukasz Żok i Dominik Kopeć.

Pierwszy bieg eliminacyjny zakończył się bez większych niespodzianek. Wygrały Stany Zjednoczone przed Jamajką i Japonią. Te trzy sztafety miały dość wyraźną przewagę nad Francją, która awansowała do finału z czasem.

HolandiaDNF

W drugim biegu zaprezentowali się Polacy. Przed tym startem nasi mieli najsłabszy wynik w tym sezonie z całej stawki – 38.74. Faworytem byli obrońcy tytułu Kanadyjczycy, którzy jednak zawiedli i zakończyli bieg dopiero na 6. miejscu. Awans z tego wyścigu wywalczyły: Włochy, RPA, Wielka Brytania i Brazylia. Dodajmy, że dla Polski był to pierwszy start męskiej sztafety 4×100 metrów na mistrzostwach świata od 2013 roku. Niestety powrót do elity okazał się kompletnie nieudany:

Dużo startujemy, tu nie ma co mówić o stresie. Myślę, że start był dobry, rywale mi nie odeszli. Zmiany mieliśmy ustawione bezpiecznie, nie ryzykowaliśmy. Nie wiem czy zabrakło mi prądu, ale za pierwszym razem nie trafiłem Mateuszowi w rękę, przez co zwolniłem. Potem próbowałem drugi raz, ale w sztafecie to nic dobrego. Mam nadzieję, że trener jeszcze mi kiedyś zaufa i będę mógł naprawić swoje błędy – powiedział po biegu Burda