20240611RO 12424117 scaled e1718144552832
12 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Polska sztafeta kobiet 4x100m nie ukończyła biegu na mistrzostwach w Rzymie


W dramatycznym finale sztafety kobiet 4×100 metrów podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, polska reprezentacja nie ukończyła biegu. Sztafeta w składzie: Krystsina Tsimanouskaya, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda, miała wysokie aspiracje, ale bieg zakończył się niepowodzeniem.

Już na pierwszej zmianie pojawiły się problemy. Start nie przebiegł zgodnie z planem, co znacznie utrudniło dalszą rywalizację. Niestety, największy dramat rozegrał się na ostatniej zmianie, kiedy to przekazanie pałeczki między Magdaleną Stefanowicz a Ewą Swobodą nie doszło do skutku.

Złoty medal w tej konkurencji zdobyła reprezentacja Wielkiej Brytanii z czasem 41.91, a do zdobycia medalu wystarczył czas 42.46. Polskie biegaczki z pewnością miały potencjał, aby rywalizować o miejsce na podium, jednak nie udało się tego potwierdzić na bieżni.

Magdalena Stefanowicz dla TVP skomentowała: „Jak biegłam, była za duża odległość. Nie wiem, czy Ewa za mocno ruszyła, czy ja słabłam. Krzyczałam do Ewy 'stój’, ale chyba mnie nie słyszała.”

Ewa Swoboda dodała: „Moja perspektywa była taka, że trener Lewandowski powiedział, żeby bardziej ryzykować.(…) Dziś wiało w plecy, więc uciekłam Magdzie…”

Nieudany bieg w Rzymie jest bez wątpienia dużym rozczarowaniem dla wszystkich. Niemniej jednak, wszyscy trzymają kciuki za dobre starty naszych wszystkich zawodników na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
1 miesiąc temu

Wiele można wybaczyć ale niezrozumiałe dla mnie jest to jak może dojść na poziomie zawodowym do złego przekazania lub wogóle do braku przekazania pałeczki w sztafecie, z całym szacunkiem ale takie błędy popełnia się w szkołach na lekcjach WF

Baltazar
Baltazar
29 dni temu
Reply to  Sebastian

tak ? a ile to razy Amerykanie zgubili pałeczkę? Ty pierwszy raz oglądasz sztafety ? przy 4×100 i biegu po 35-40km/h to zdarza się bardzo często

Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

panowie też zawalili koncertowo. to nie był polski wieczór na arenie. cieszy ze finały ale niedosyt pozostaje. 6 medali (2xzł, 2 sr, 2 br) to malutko jak na możliwości lekkiej atletyki. no ale regres jest widoczny od polowy lat 80…. nie było i nie ma drugiej Szewinskiej

Baltazar
Baltazar
29 dni temu
Reply to  Tomasz

Przecież Kaczmarek pobiła rekord Szewińskiej więc o czym ty gadasz. Regres od lat 80? jeszcze sikałeś w majty
nawet nie sprawdziłeś statystyk medalowych.

bart
bart
29 dni temu
Reply to  Baltazar

To są pierwsze w historii ME na które zjechała czołówka europejska. Powodem jest kasa – pierwszy raz w historii są nagrody pieniężne. Więc nasze miejsce w klasyfikacji oddaje realny poziom L.A. w naszym kraju. W poprzednich ME byliśmy wyżej ale to nie dlatego że byliśmy lepsi. Regres jest od lat 80-tych.

Baltazar
Baltazar
29 dni temu
Reply to  bart

Bzdury, te same państwa zawsze biegają a składy osobowe zmieniają się w zależności od kontuzji itp tak jak u nas i u innych.

Marilla
Marilla
29 dni temu

Sztafety mają płynne składy i nie są wytrenowane ba przekazywania pałeczek. Który to już raz z rzędu zawaliły finał. Nie chce się oglądać

Baltazar
Baltazar
29 dni temu
Reply to  Marilla

? kpisz sobie? 2 lata temu nasze sprinterki miały wicemistrzostwo Europy i rekord Polski. Tak, nie ogladaj i idź na ryby.