New York Marathon
20 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Pierwsze nagrody dla niebinarnych maratończyków


Po raz pierwszy na maratonie z cyklu World Marathon Majors przyznane zostaną nagrody pieniężne najlepszym biegaczom, którzy uznają się za niebinarne. We wtorek organizator maratonu w Nowym Jorku wprowadzili niebinarne standardy kwalifikacji czasu, nagrody zespołowe, punkty klubowe i nagrody pieniężne we wszystkich wyścigach NYRR w 2022 roku.

W tegorocznym maratonie niebinarni biegacze, którzy zajmą miejsca od pierwszego do piątego, otrzymają nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 5000$, a każde miejsce niżej to 1000$ mniejsza nagroda. Dyrektor generalny NYRR, Kerin Hempel, powiedział w komunikacie prasowym, że organizacja jest „skoncentrowana na tym, aby wszyscy sportowcy czuli się mile widziani i uwzględnieni”.

Maraton w Nowym Jorku stał się przodownikiem jako pierwszy Abbott World Marathon Major, który dodał kategorię niebinarną (w 2021r.). Termin niebinarny jest używany przez osoby, które nie identyfikują się jako mężczyzna ani kobieta.

W ostatnich latach wiele wyścigów ulicznych zaczęło oferować niebinarne kategorie biegaczy. Maratony w Bostonie i Londynie ogłosiły we wrześniu, że ich wyścigi po raz pierwszy będą obejmować kategorie niebinarne w 2023 roku.

Dodatkowym ułatwieniem podczas tegorocznego New York City Marathon ma być wspieranie matek karmiących, aby umożliwić im pełne uczestnictwo w maratonie. NYRR rozszerza swoją ofertę i pilotuje kilka nowych rozwiązań na tegoroczny maraton. Nowy dedykowany i prywatny namiot na obszarze startu w Fort Wadsworth będzie przewidziany dla matek karmiących. Podobnie jak w poprzednich latach, NYRR będzie przewozić laktatory od startu do mety dla biegaczy.

NYRR nadal priorytetowo traktuje działania związane z dostępnością, w tym zatrudnienie dedykowanego, pełnoetatowego dyrektora ds. dostępności oraz zapewnianie dostępu do programów i platform komunikacyjnych dla wszystkich.

Możliwość komentowania została wyłączona.