bratislava
2 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Paweł Kosek trzeci w maratonie w Bratysławie

Najszybszymi biegaczami osiemnastej edycji ČSOB Bratysława Maratonu okazali się Ukrainiec Taras Ivaniuta i Chorwatka Ines Jozičová. W chłodnej i wietrznej edycji na podium znalazł się reprezentant naszego kraju Paweł Kosek, który z czasem 2:27.57 zajął trzecie miejsce.

Od początku biegu nasz zawodnik biegł przyczajony za prowadzącymi na zmianę zawodnikami Tarasem Ivaniutą z Ukrainy oraz Estończykiem Romanem Fosti. Szczególnie ten drugi ma za sobą niesamowitą przeszłość biegową, będąc w przeszłości olimpijczykiem z Rio de Janeiro i Tokio. Jego rekord życiowy to 2:10.46. Wszyscy zawodnicy minęli półmaraton lekko powyżej 1 godziny i 10 minut. Od tego momentu wszyscy zaczęli bieg samotnie.

Zwyciężył zawodnik z Ukrainy, który z bezpieczną, prawie 40-sekundową przewagą nad zawodnikiem z Estonii, dobiegł do mety. Paweł Kosek dobiegł do mety na trzecim miejscu, jednak jego przewaga nad kolejnym zawodnikiem z Polski Tomaszem Kozłowiczem to jedynie 3 sekundy.

Wyniki maraton mężczyzn

1. Taras Ivaniuta (Ukraina) 2:22:23
2. Roman Fosti (Estonia) 2:23:46
3. Paweł Kosek (Polska) 2:27:57
4. Tomasz Kozłowicz (Polska) 2:27:59

kos

Wśród kobiet tylko jednej zawodniczce udało się złamać 3 godziny. Była to Chorwatka Ines Jozičová. Najszybszą Polką była Anna Kawalec, która z czasem 3:14.13, zajęła szóste miejsce.