paryz
20 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Paryż 2024. Nocny maraton dla amatorów


Wielkimi krokami zbliżają się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024. Wyjątkowym wydarzeniem będzie maraton, podczas którego wystartują też amatorzy.

Bieg na królewskim dystansie odbędzie się 10 sierpnia. Start zaplanowano na godzinę 21:00. Dla osób, które nie czują się na siłach, by pokonać maraton organizatorzy przygotowali też bieg na 10 km. Ten rozpocznie się o 23:30. Amatorzy mają okazję, by pobiec na tej samej trasie, co olimpijczycy.

Na obu dystansach ma wystartować po 20 024 zawodników. Uczestnicy zostaną wylosowanie na początku przyszłego roku. Jak dostać się na paryski maraton olimpijski? Są trzy platformy, które to umożliwiają:

  • ClubParis2024, aplikacja, w ramach której uczestnicy są zobowiązani do udziału w wyzwaniach sportowych organizowanych około cztery razy w roku lub do wykonywania codziennych czynności, aby zgromadzić 100 000 punktów za pośrednictwem klubu (przed 31 grudnia 2023 r.),
  • Mass Participation Marathon, w ramach której uczestnicy są zobowiązani do wzięcia udziału i zarejestrowania czterech wyzwań biegowych w miesiącu,
  • Team Orange, gdzie biegacze muszą brać udział w różnych wyzwaniach – póki co nie są one określone.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu potrwają od 26 lipca do 11 sierpnia.

Możliwość komentowania została wyłączona.