Zdjecie Biegacze scaled 1
13 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Onkobieg. Razem po zdrowie! – w najważniejszym biegu w roku

Onkobieg – coroczny, charytatywny bieg organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Po raz kolejny cała Polska pobiegnie pod hasłem „Razem po zdrowie!”. Ruszyły zapisy na kolejną edycję wydarzenia z kilkunastoletnią tradycją, z myślą o pacjentach onkologicznych. Podczas zawodów, od 2008 roku, w ramach akcji zebrano ponad milion złotych.

Tegoroczna, 17. edycja odbędzie się 8 września 2024 roku przy Instytucie Onkologii w Warszawie. Po raz kolejny organizowane są także biegi towarzyszące w Starachowicach i w Szczodrem. Osoby, które nie mają możliwości wzięcia udziału w biegu stacjonarym, mogą dołączyć do wirtualnego biegu w dowolnym miejscu na świecie i w dniu 8 września zaliczyć 60-minutową aktywność między godziną 7 a 12.

Na starcie biegu stają nie tylko profesjonalni biegacze i amatorzy, ale również pacjenci onkologiczni, ich rodziny, osoby, którym nowotwór zabrał kogoś bliskiego, pracownicy służby zdrowia, a także ci na czterech łapach.

Przebyty dystans (każde okrążenie – 1950m, w biegach zorganizowanych i każdy zdobyty kilometr w biegu wirtualnym) przeliczony będzie na złotówki, a następnie przekazane zostaną m.in. na protezy kończyn utraconych w wyniku nowotworu, opiekę psychoonkologów, nierefundowane leki oraz zabiegi.

Onkobieg ma na celu nie tylko zbieranie funduszy na pomoc dla pacjentów onkologicznych, ale również zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób nowotworowych, promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej jako elementu profilaktyki zdrowotnej. Podczas Onkobiegu organizowane są różne atrakcje towarzyszące, takie jak stoiska, warsztaty zdrowotne, konsultacje z ekspertami oraz badania profilaktyczne.

Do tej pory podczas 16 edycji Onkobiegu uczestniczyło ponad 2000 zawodników, którzy pokonali 200 000 km i zebrali 1 150 000 złotych ratujących życie.

Bieg z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością, dlatego warto spieszyć się ze zgłoszeniem https://onkobieg.pl/ . Limit uczestników wynosi 1400 (w Warszawie). Rejestracja trwa do 5 sierpnia 2024 roku lub do wyczerpania miejsc, a koszt pakietu startowego to 70 zł.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments