Cheptegei 1
11 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ruszyły Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych

W australijskim Bathurst odbywają się Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Do startu zgłosiło się 453 biegaczy. Ponad 230 zawodników wystartuje w kategorii seniorów (134 mężczyzn, 102 kobiety). O medale wśród juniorów powalczy ponad 150 biegaczy (81 mężczyzn, 73 kobiety). Do sztafety mieszanej zgłoszono 15 drużyn.

W biegu mężczyzn zobaczymy wszystkich medalistów z poprzedniej edycji. Tytułu bronić będzie Ugandyjczyk Joshua Cheptegei, który cztery lata temu wygrał ze swoim rodakiem Jacobem Kiplimo i Kenijczykiem Geoffreyem Komworor.

Wśród kobiet faworytką będzie Letesenbet Gidey. Mistrzyni świata na 10 000 m jeszcze nigdy nie zdobyła złota w przełajach w kategorii seniorek. W 2019 roku wywalczyła brązowy medal. Jej głównymi rywalkami w Australii będą: Beatrice Chebet z Kenii i Rahel Daniel z Erytrei.

O medale w kategorii juniorów powinni walczyć: Medina Eisa, Faith Cherotich i Reynold Cheruiyot. W sztafecie mieszanej tytułu będzie bronić Etiopia, która cztery lata temu wygrała z Marokiem i Kenią.