1.1 Hierro v8 EMEA Hierro v8 EMEA NB HIERRO 313
12 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Nowa odsłona modelu Fresh Foam X Hierro v8 – zaprojektowany z myślą o trwałości, przyczepności i środowisku 


Nierówny teren, kamienie i wilgotne podłoże to szczególne warunki, które wymagają od butów specjalistycznej konstrukcji. Dla tych, którzy traktują zejście z utartego szlaku dosłownie, New Balance przygotował najnowszą wersję modelu Fresh Foam X Hierro v8. To buty dedykowane aktywnościom w terenie, które wykorzystują najlepsze technologie biegowe marki z Bostonu oraz rozwiązania na rzecz środowiska.  

New Balance już od ponad 45 lat oferuje buty do biegów terenowych. Początkowo były to modele tworzone z myślą o mokrych szlakach Nowej Anglii, obecnie to coraz szersza gama obuwia All Terrain przeznaczonego do biegania w różnych warunkach i na różnym podłożu, w tym od niedawna model z płytka karbonową – SC Trail.

Model Hierro, którego nazwa pochodzi od jednej z mniej popularnych i słabo zaludnionych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich ­– El Hierro, jest doskonale znany miłośnikom biegania trailowego i innych aktywności w terenie. Ósma odsłona popularnej, uniwersalnej trailówki to kontynuacja sprawdzonych rozwiązań wzbogacona o nowe technologie i materiały, w tym te mające obniżyć ślad węglowy w trakcie cyklu życia buta.

Podeszwa środkowa wykonana jest z topowej pianki New Balance – Fresh Foam X, która zapewnia amortyzacje i komfort na każdym kroku niezależnie od podłoża. Pianka zawiera około 40% składników pochodzenia biologicznego, głównie trzciny cukrowej, co pozwala obniżyć ślad węglowy. W porównaniu do poprzedniej wersji Hierro v8 pozwala na jeszcze lepsze czucie podłoża i jest bardziej responsywny, ale wciąż zapewnia ten sam, albo nawet wyższy poziom amortyzacji na twardych nawierzchniach, w tym na asfaltowych odcinkach.

1.1 Hierro v8 EMEA Hierro v8 EMEA NB HIERRO 166

Pianka Fresh Foam X jest otoczona i chroniona od spodu przez zupełnie nową podeszwę Vibram® Eco-Step Natural Outsole, która nie tylko zapewnia doskonałą przyczepność, lecz jest także trwała. A co najważniejsze wykonana w ponad 90% ze składników wolnych od substancji ropopochodnych. Gumowe wypustki wykorzystujące technologię Micro-Traction Lug by Vibram® mają 4 mm wysokości i zróżnicowaną wielkość, co zapewnia stabilność oraz trakcję w zróżnicowanym terenie (oprócz głębokiego błota), na podejściach i zbiegach.

Oddychająca cholewka jest wygodna i dobrze dopasowuje się do stopy, w czym pomaga również dobrze wymodelowany zapiętek, wyściełany język i system sznurowania. Konstrukcja chroni przed pyłem i piachem, a wzmocnienia systemu Toe Protect w przedniej części zapewniają bezpieczeństwo palcom przy przypadkowym uderzeniu np. o kamień na szlaku. Górna siateczka jest wykonana w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a jej barwienie odbywa się metodą ograniczającą zużycie wody i energii. Zamiast wycinanych i doszywanych lub klejonych elementów, cholewka wykorzystuje drukowane komponenty, co zmniejsza ilość odpadów poprodukcyjnych. Sam materiał drukarski wykorzystuje bioskładniki i odpady gumowe powstające w trakcie procesu produkcyjnego.

New Balance Hierro v8 dostępny w oficjalnym sklepie New Balance

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments