Sześciu biegaczy maratońskich wybranych do reprezentowania Wielkiej Brytanii na Igrzyskach Olimpijskich w stolicy Francji to debiutanci. Chociaż wielu z nas wiąże udział w tak prestiżowym wydarzeniu z profesjonalnymi sportowcami mającymi ogromne doświadczenie, to każdy z tej szóstki zawodników zadebiutuje w Paryżu, a za każdym z nich kryje się wyjątkowa historia. Wśród nich jest tancerka baletowa, była prawniczka czy pracownik szpitala.
Kiedy Rose Harvey została zwolniona z pracy jako prawniczka korporacyjna podczas pandemii COVID-19, postanowiła zrealizować projekt związany z lockdownem i postawiła sobie ambitny cel dołączenia do drużyny biegowej hrabstwa Surrey. To marzenie jednak nigdy się nie spełniło. Po osiągnięciu wyniku 2:30:59 w swoim pierwszym wyścigu po lockdownie, Harvey została zaproszona do drużyny Anglii na półmaraton, a w 2021 roku dołączyła do elity na Maratonie Londyńskim. W następnym roku, już jako zawodowa biegaczka, Harvey zajęła 10. miejsce na ulicach Londynu, co dało jej kwalifikację na Mistrzostwa Świata 2022 w Oregonie.
Podczas Maratonu w Chicago w 2023 roku Harvey osiągnęła czas 2:23:21, uzyskując kwalifikację na Paryż 2024 (minimum kwalifikacyjne wynosiło 2:26:50). W kwietniu następnego roku Harvey zakończyła swoją czteroletnią podróż od klubowej biegaczki i oficjalnie została powołana do reprezentowania Wielkiej Brytanii na Igrzyskach.
Mahamed Mahamed nie mógł ukryć radości po zajęciu czwartego miejsca w Maratonie Londyńskim 2024, gdzie czas 2:07:05 dał mu kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024. Etiopski zawodnik, który przybył do Wielkiej Brytanii w 2011 roku, trenował mimo utrudnień związanych z Ramadanem.
Philip Sesemann, który biega z dwoma psami nazwanymi Kipchoge i Haile, osiągnął czas 2:08:00 w lutym 2024 roku, również kwalifikując się na igrzyska. Jest to szczególnie imponujące, zważywszy na to, że Sesemann łączył trening z pełnoetatową pracą w szpitalu w Leeds.
Charlotte Purdue to była tancerka baletowa, która została biegaczką i uzyskała olimpijski czas kwalifikacyjny wynoszący 2:22:17 podczas Maratonu Berlińskiego w 2023 roku, co uplasowało ją na drugim miejscu listy wszech czasów za byłą rekordzistką w maratonie, Paulą Radcliffe.
Emile Cairess dorównuje swoim osiągnięciom do drugiego najszybszego brytyjskiego maratończyka wszech czasów, Mo Faraha. Podczas swojego debiutu w Maratonie Londyńskim, Cairess wyprzedził Mo Faraha, kończąc rywalizację na szóstym miejscu. Rok później, uzyskując czas 2:06:46, spełnił minimum kwalifikacyjne na igrzyska w Paryżu.
Męski maraton odbędzie się przedostatniego dnia Igrzysk, 10 sierpnia, a żeński dzień później, 11 sierpnia.
Lubicie i wy powtarzać kod plandeki , który nigdy nie miał rejestru chorobowego i charakteru globalnej osobnej choroby. Może warto już mówić o grypie i jej wielu odmianach,której wtedy nagle znikła z obiegu dziennikarzyn t i została zamieniona na zniewolenie ludzkości .. Co redaktorki ?