walencja 05331
1 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

New Balance prezentuje czwartą odsłonę wszechstronnego modelu Rebel – stworzonego do codziennych treningów

Po premierze flagowej startówki SuperComp Elite v4, New Balance zaprezentował również najnowszą wersję wszechstronnego modelu treningowego – Fuel Cell Rebel. W czwartej odsłonie Rebela projektanci marki dokonali znaczących ulepszeń, dzięki którym codzienne treningi będą jeszcze lżejsze, komfortowe i bardziej efektywne

FuelCell Rebel to szybki i wszechstronny model przeznaczony do codziennych treningów, ale dzięki swojej specyfice dobrze sprawdza się także podczas startów na 5 km lub 10 km. Czwarta odsłona Rebela nie jest bezpieczną kontynuacją, ale, podobnie jak w przypadku serii Elite, przynosi znaczące zmiany w budowie i wyglądzie buta w porównaniu do poprzednich wersji.

walencja 03508

Jedną z największych aktualizacji jest podeszwa środkowa, która teraz zbudowana jest z nowej mieszanki zawierającej 20% materiału PEBA (polieteroblokamid) oraz 80% pianki EVA. Wizualnie cała platforma wyróżnia się geometrycznymi wycięciami oraz jest szersza (około 10 mm) i wyższa (około 5 mm) niż w poprzedniej wersji. Dzięki tym zmianom but z jednej strony zyskał na stabilności, a z drugiej stał się bardziej wszechstronny, jeśli chodzi o rodzaj wykonywanego treningu. Model wciąż jest odczuwalnie lekki i dynamiczny podczas treningów szybkościowych i tempowych, ale teraz dodatkowo amortyzacja pozwala na dłuższe spokojne biegi. Drop buta nie uległ zmianie i wciąż wynosi 6 mm, spadła natomiast jego waga – o około 9 g.

Oprócz widocznych zmian gabarytów buta, kolejną rzeczą, która rzuca się w oczy, jest nowy materiał i wygląd cholewki. Podobnie jak w modelu Elite v4 zastosowano tu technologię FantomFit. To cienka i oddychająca siateczka, która w połączeniu z perforowanym dwuwarstwowym językiem oraz klasycznym systemem sznurowania zapewnia optymalne dopasowanie buta do stopy podczas dynamicznych treningów.

walencja 03818

Również podeszwa zewnętrzna przeszła radykalne zmiany jeśli chodzi o design, czerpiąc mocno z modelu Elite v4. W porównaniu do poprzedniej wersji buta, gumy jest wizualnie mniej i ma ona drobniejszą wielokierunkową perforację. Pięć odpowiednio rozmieszczonych i wyprofilowanych paneli pokrywa wszystkie kluczowe obszary narażone na zużycie, zapewniając przyczepność na różnych nawierzchniach i przy zmianach kierunku.

Model FuelCell Rebel to wszechstronny but do codziennych treningów, którego czwarta wersja w wielu aspektach inspirowana jest flagowym modelem startowym Elite. Znaczące, wręcz radyklane zmiany we wszystkich obszarach sprawiły, że but stał się jeszcze bardziej uniwersalny i szybko adaptuje się do różnych jednostek treningowych, od dłuższych spokojnych easy runów, przez biegi ciągłe i tempówki, po zabawy biegowe.

walencja 04084
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments