mm5a0180 scaled 1
14 stycznia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Najszybsi Polacy Valencia Ibercaja 10k. Lista zawodników poniżej 40 minut

Hiszpański bieg Valencia Ibercaja 10k kolejny raz udowodnił, że jest jednym z najszybszych biegów na świecie na dystansie 10 kilometrów. Wśród mężczyzn zwyciężył Ugandyjczyk Jakob Kiplimo, który osiągnął czas 26:53, natomiast najszybszą kobietą okazała się Agnes Jebet Ngetich, która jako pierwsza w historii złamała granicę 29 minut. Na trasie zobaczyliśmy również wielu szybkich Polaków.

Najszybszym reprezentantem naszego kraju w hiszpańskim biegu, który dobiegł do mety, był Sebastian Nowicki, który metę osiągnął w 29:41 (półmetek w 14:44). Na liście wyników z czasem 29:42 wisi Adam Głogowski, jednak przy nazwisku zawodnika widnieje niewłaściwy numer startowy, a sam Głogowski zszedł z trasy i nie ukończył biegu. Bardzo dobrze pobiegł również Florian Pyszel, który zatrzymał zegar na wyniku 30:50.

Co ciekawe 30 minut (netto) złamało w sumie 90 zawodników, a poniżej 29 minut przebiegło 48 biegaczy (w tym dwie kobiety).

Najszybszą Polką była Anna Bańkowska, która przebiegła 10-kilometrową trasę w 33 minuty i 22 sekundy.