6 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

MŚ w Budapeszcie za 500 dni


Najbliższe lekkoatletyczne mistrzostwa świata odbędą się w lipcu w Eugene. Na kolejny lekkoatletyczny mundial nie będziemy musieli jednak długo czekać. Przez epidemiczne zawirowania MŚ w Budapeszcie wypadają zaledwie rok po amerykańskich zawodach.

Sezon 2022 jest napakowany imprezami rangi mistrzowskiej. Karuzela wystartowała w marcu w Belgradzie, gdzie wyłoniono najlepszych lekkoatletów świata pod dachem. W lipcu w Oregonie sportowców czekają MŚ, a w sierpniu w Monachium mistrzostwa Europy.

W sezonie 2023 wcale nie będzie luźniej. Zimą Nankin przeprowadzi, przełożone z roku 2020, halowe mistrzostwa świata. Ciekawe w jaki sposób zawody zostaną pogodzone z halowymi mistrzostwami Europy, które również przypadają na przyszły rok, a ich gospodarzem ma być Stambuł. Latem w Budapeszcie odbędą się z kolei mistrzostwa świata na stadionie.

Dzisiaj organizatorzy zaprezentowali stronę internetową mistrzostw (http://wabudapest23.com), oraz profil na Facebooku (http://facebook.com/wabudapest23). Zawody zaplanowano na 19-27 sierpnia 2023 roku, czyli dokładnie za 500 dni.

Możliwość komentowania została wyłączona.