IMG 6367
27 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrz Ameryki Południowej na 100m z pozytywnym testem antydopingowym.


Rekordzista świata na 100 m do lat 20, Issam Assinga decyzją Trybunału Dyscyplinarnego AIU został oficjalnie zawieszony na 4 lata w związku z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego, wykonanego w lipcu zeszłego roku. 

Issam Assinga  pobił rekord świata na 100 m U20, osiągając 9,89 s już pierwszego dnia zawodów na Mistrzostwach Ameryki Południowej w Sao Paulo (Brazylia) , w lipcu 2023 roku. Assinga poprawił dotychczasowy rekord świata U20 (9,91 s) ustanowiony wcześniej przez Letsile Tebogo z Bostwany (9,91 s), oraz ustanowił nowy rekord życiowy (poprzedni PB 10,02s). 

W ubiegłym roku sprinter został tymczasowo zawieszony za pozytywny wynik testu na obecność metabolitów GW1516. Zgodnie z wydanym komunikatem prasowym, Assinga twierdzi, że pozytywny wynik testu nastąpił w wyniku zjedzenia skażonych żelek Gatorade Recovery. Trybunał po przeprowadzonym dochodzeniu odrzucił jego argumenty i zawiesił sportowca na okres 4 lat oraz pozbawił go rekordu świata na 100 m oraz tytułu mistrza Ameryki Południowej.

fot.:   RunnerSpace

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
16 dni temu

I bardzo dobrze! Nie 4 lata, a 14, do tego zakaz startu w mistrzostwach swiata, kontynentow i olimpiadach do konca zycia! Dla dopingowiczów nie ma miejsca w normalnym sporcie!!