28 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mboma vs Asher-Smith w Dosze


Królowe sprintu spotkają się 13 maja w Dosze na pierwszym tegorocznym mitingu Diamentowej Ligi. Na 200 m w stolicy Kataru zmierzą się m.in. wicemistrzyni olimpijska, Christine Mboma i mistrzyni świata, Dina Asher-Smith.

Brytyjka tytuł mistrzyni świata na 200 m zdobyła w sezonie 2019, właśnie w Dosze. Z tamtych zawodów pochodzi jej rekord życiowy 21.88, który jest też rekordem Wielkiej Brytanii. 8 dni po starcie w Katarze, Asher-Smith pobiegnie na 100 m w kolejnych zawodach tegorocznej Diamentowej Ligii, które zorganizuje Birmingham.

Namibijka, Mboma, była objawieniem zeszłorocznych IO w Tokio. Doskonale poradziła sobie na 200 m, ustępując tylko Elaine Thompson-Herah. Przypomnijmy, że niedługo przed igrzyskami została wykluczona przez World Athletics z dystansów między 400 m a milą, przez podwyższony poziom testosteronu w krwi. Szybko okazało się, że bieganie 200 m nie jest dla sprinterki żadną przeszkodą. Po 21.81 w Japonii, miesiąc później pobiegła 21.78 w finale DL w Zurychu.

Poza Mbomą i Asher-Smith awizowane do startu w Dosze są doskonałe: Shericka Jackson i Gabby Thomas. Zestawienie godne olimpijskiego finału.

Możliwość komentowania została wyłączona.