42k ganador
15 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Maraton w Walencji zmienia trasę na jeszcze szybszą


Maraton w Walencji zaprezentował trasę tegorocznego maratonu, która w porównaniu do lat ubiegłych uległa lekkim modyfikacjom. Co roku organizatorzy szukają ulepszeń, nawet jeśli dotyczą one jedynie oddania biegaczom łagodniejszego zakrętu czy zawrotki. Tak też stało się w tym roku, a zaprezentowana trasa maratonu będzie jak zwykle jedną z najszybszych na świecie.

Organizatorzy podali, że trasa maratonu zmieni się w 5% w porównaniu z ubiegłym rokiem – wszystkie zmiany wprowadzono na pierwszych 25-ciu kilometrach. Przede wszystkim trasa biegu jest bardzo płaska o czym świadczą poniższe dane:

  • minimalna wysokość n.p.m.: 1,8m
  • maksymalna wysokość n.p.m.: 18m
  • całkowita suma wznosów: 76m
42k recorrido 2023

Do niemal idealnej trasy dochodzi zazwyczaj idealna do biegania pogoda, wynosząca od 12 do 17 stopni. Do tego cudowna oprawa biegu i towarzysząca atmosfera biegowego święta spowodują, że 33000 zgłoszonych do zawodów zawodników będzie czuło się wyjątkowo, pokonując kolejne kilometry.

W tym roku również nasza redakcja pojawi się na trasie maratonu w Walencji, relacjonując dla Was wydarzenia z samego centrum tego wyjątkowego wydarzenia. Na starcie zobaczymy wielu Polaków, a w barwach bieganie.pl wystartują Dariusz Nożyński i Dariusz Korzeniowski.

Bieg odbędzie się 3 grudnia 2023 roku. Start maratonu o godzinie 8:15.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Deter
Deter
6 miesięcy temu

25 kilometrach, nie „25-ciu” 😱

Pani_M
Pani_M
6 miesięcy temu

Andrzej Witek – to bedzie cos 😃