LSE 6214
8 czerwca 2024 Jakub Jelonek Newsy

Mamy pierwsze medale ME w Rzymie! Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk z brązem!

Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanych w Rzymie mistrzostw Europy. Niedługo później drugi krążek do kolekcji dorzucił Michał Haratyk wynikiem 20,94.

Pia Skrzyszowska broniła dzisiaj złotego medalu sprzed 2 lat z Monachium, jednak w obliczu doskonałej formy Francuzki Cyreny Samby-Mayeli było to zadanie niezwykle trudne. Samba pobiła dzisiaj rekord mistrzostw Europy czasem 12,31, a druga była Szwajcarka Ditaji Kambundji, która pobiła rekord Europy w kategorii U23 (12,40). Polka poprawiła rekord życiowy i brąz przypieczętowała wynikiem 12,42. Rekord Polski Grażyny Rabsztyn z 1980m roku wynosi 12,36.

Jestem bardzo szczęśliwa, że uzyskałam życiówkę – powiedziała po biegu Pia Skrzyszowska dla TVP Sport. – Takie wyniki mogą być w finale igrzysk. Jestem szczęśliwa. W Paryżu chciałabym być pierwszą z Europejek.

Drugi medal tego dnia dołożył Michał Haratyk, który w finale pchnięcia kulą uzyskał wynik 20,94 m, uzyskane w pierwszej próbie. Wygrał Włoch Leonardo Fabri (22,45 – rekord mistrzostw Europy), a srebro wywalczył Filip Mihajlevic z Chorwacji (21,20).

Mistrzostwa Europy potrwają do środy 12 czerwca.