1MILA Waw 1
4 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Maja Włoszczowska zadebiutuje na 1MILI Warszawa!

To będzie nie lada gratka dla fanów sportu! Już 15 czerwca na mityngu 1MILI w Warszawie zadebiutuje w zawodach biegowych jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek w historii, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i kraju
w kolarstwie górskim – Maja Włoszczowska. Mityng 1MILA Warszawa to impreza biegowa dla amatorów. Każdy może stanąć na starcie wraz z Mistrzynią i spróbować swoich sił na bieżni. Zapisy trwają tylko do 9 czerwca!

W sobotę, 15 czerwca stadion AWF Warszawa na warszawskich Bielanach wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, organizowanym przez Fundację Zdrowy Ruch, będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami skrajem Lasu Bielańskiego. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m). 

Maja Włoszczowska debiutuje

Jedna mila to dokładnie 1609 metrów. Maja jest wciąż w kosmicznej formie, ma na koncie tysiące kilometrów i setki startów na zawodach kolarskich, ale na imprezie biegowej to będzie jej debiut!  –  mówi Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator mityngu 1MILI. – Specjalnie dla wszystkich debiutantów przygotowujemy oddzielną serię „moja pierwsza 1 Mila”, by mogli nawzajem się wspierać i nie czuć presji wyniku. Bo czas na mecie to tu naprawdę drugorzędna sprawa. Bieganie na stadionie niesie ze sobą niezwykłe emocje i każdy z Was może je przeżyć! – podkreśla Smokowski. Jeśli chcecie dołączyć do Mai i pobiec razem z nią, wystarczy się zarejestrować! Zapisy na 1MILĘ Warszawa trwają do 9 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc.  

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Bielany
 i pozostałych naszych Partnerów, możemy z roku na rok rozwijać mityng
. Nasze hasło to „mityng lekki i atletyczny”. Dbamy o to, by na 1MILI każdy czuł się dobrze, niezależnie ile ma lat i czy biega rekreacyjnie czy się ściga – mówi Magda Sołtys, organizatorka mityngów 1MILI. – Promujemy sport rodzinny, bo jesteśmy przekonani, że to właśnie z ciekawego, aktywnego czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół, rodzi się prawdziwa miłość do sportu i zdrowego trybu życia – podkreśla Sołtys. Program imprezy zaplanowany jest w taki sposób, żeby móc wziąć udział we wszystkich biegowych konkurencjach, móc pobiec wraz ze swoimi dziećmi lub też kibicować sobie nawzajem. 

Dodatkowo, poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje w Strefie Kibica: spotkania z gwiazdami sportu i ekspertami z różnych dziedzin, testy sprzętu sportowego, konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami. Stanie tam też, m.in. Legia Park – rodzinna strefa Legii Warszawa, strefa Sali Zabaw Fikołki i strefa aktywności dla dzieci przygotowana przez lekkoatletyczny Klub Sportowy Kamila Żewłakowa. Atrakcje będą otwarte i bezpłatne dla wszystkich odwiedzających.

Mityngi 1MILI organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia są: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany, Garmin Polska, Oshee, AWF Warszawa, Fundacja PVE Dobra Energia, Jetline. Partnerami medialnymi imprezy są: TVP Sport, Bieganie.pl oraz podcasty Race Pace.

Więcej informacji na www.1mila.pl , a także na Facebooku oraz Instagramie.

Szczegóły i zapisy

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments