4 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Listy na Dębno zamknięte


15 pań i 37 panów powalczy o tytuły mistrzów Polski w maratonie. Zapisy na 92 PZLA MP Mężczyzn i 42 PZLA MP Kobiet, które 10 kwietnia przeprowadzi Dębno, zostały zamknięte dzisiaj punktualnie o godzinie 17. Można dopisać się po terminie, ale zgodnie z regulaminem wiąże się to z dopłaceniem 500 złotych.

Ponadto, jak czytamy w dokumencie:

  • Przesłanie zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania płatności nie zobowiązuje PZLA do wyrażenia zgody na start zawodnika zgłoszonego po terminie. W przypadku niedopuszczenia zawodnika do startu opłata za zgłoszenie po terminie nie będzie zwracana.

Na liście zgłoszeń brakuje medalistek z zeszłego roku: Aleksandry Lisowskiej, Angeliki Mach i Izabeli Paszkiewicz. Do walki o medale staną za to: Katarzyna Jankowska, Aleksandra Brzezińska, Monika Andrzejczak, Ewa Jagielska czy Monika Jackiewicz.

U panów sytuacja przedstawia się analogicznie. Wśród zgłoszonych nie ma: mistrza Polski 2021, Arkadiusza Gardzielewskiego, wicemistrza Kamila Karbowiaka i brązowego, po doskonałym maratońskim debiucie, Krystiana Zalewskiego. Swoje nazwiska do listy zgłoszeń dopisali natomiast: Szymon Kulka, Błażej Brzeziński, Artur Olejarz, czy Emil Dobrowolski.

Mistrzostwa Polski odbędą się przy okazji 48 edycji kultowego Dębno Maratonu. Po pandemicznej przerwie klasyk wraca z przytupem. Na liście startowej znalazło się niespełna 1700 nazwisk.

Możliwość komentowania została wyłączona.