438144916 836692925143546 4621504585389830833 n
30 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Lekkoatletyczna majówka w Województwie Podlaskim! Przed nami dwa mitingi lekkoatletyczne w Białymstoku!

Majówkę można spędzić na wiele różnych sposobów, także aktywnie. Jest to idealna okazja do połączenia rodzinnego wypoczynku oraz sportowych emocji, które w ten weekend zaoferuje wszystkim województwo Podlaskie. W najbliższych dniach Białystok będzie gospodarzem aż dwóch mitingów lekkoatletycznych, które będą nie lada gratką dla fanów lekkoatletyki.

Już 5 maja 2024 roku na stadionie BOSiR  przy ulicy 11 listopada 28 w Białymstoku odbędzie I Podlaski Mityng Olimpijski. Na stadionie sportowcy zmierzą się w konkurencjach biegowych na dystansach: 100m, 200m oraz 400m. Dodatkowo kobiety pobiegną w biegach na 5000m oraz 100m przez płotki. W ramach wydarzenia odbędą się również inne, podstawowe konkurencje lekkoatletyczne m.in. skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz rzut młotem. W programie przewiduje się także rozegranie biegów na 60m U12 dziewczyn i chłopców oraz 600m U14 dziewczyn i chłopców dla uczestników ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego! Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Jest to miting godny uwagi ze względu na zapełniające się listy startowe, na których już teraz można doszukać się znakomitych nazwisk. Wśród startujących znajdzie się m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki, utalentowana 20-latka oraz medalistka Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu 2024 – Martyna Krawczyńska oraz Klaudia Kardasz polska lekkoatletka specjalizująca się w pchnięciu kulą, która zwyciężyła podczas tegorocznych  zawodów WA Continental Tour Bronze w Atenach.

I Podlaski Mityng Olimpijski nie jest jedynym tego typu wydarzeniem, które odbędzie się w majówkowy weekend w Białymstoku. Dwa dni wcześniej, czyli 3 maja o godz. 15:00 na tym samym Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się 34. edycja Mityngu Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.  Są to zawody, które już na stałe wkomponowały się w kalendarz imprez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i trwają nieprzerwanie aż od 1989 r. Kibicie będą mogli podziwiać zawodników w takich konkurencjach jak: biegi, skoki w dal, biegi przez płotki, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem.

Zarówno I Podlaski Mityng Olimpijski, jak i 34. edycja Mityngu Solidarności są finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Organizatorem zawodów jest Podlaski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki (POZLA).

Pełne listy startowe są dostępne na oficjalnej stronie zapisów:
I Podlaski Mityng Olimpijski
34. edycja Mityngu Solidarności

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lolek
lolek
17 dni temu

Rewelacja! Majowka na sportowo na najwyzszym poziomie.