1 Mila 2023 06 03 AWF sm 0174
7 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Lekka Piątka. Najprzyjemniejszy bieg w Warszawie! Ostatni weekend zapisów

Już za tydzień na warszawskich Bielanach wystartuje jeden z najpopularniejszych biegów na 5km w stolicy. Trasa „Lekkiej Piątki” jest wyjątkowa i już zyskała miano „najprzyjemniejszej w Warszawie”. Zawodnicy startują i finiszują na stadionie AWF, a całość trasy wiedziecie po kameralnych, zielonych alejach kampusu, skrajem lasu, z dala od ruchu samochodowego. Zapisy na bieg trwają tylko do tej niedzieli, 9 czerwca. Trzeba się pospieszyć!

Lekka Piątka rozgrywana jest w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w sobotę, 15 czerwca 2024 r. o godzinie 9:00. Mityng 1MILI jest znany w środowisku biegaczy ze swojej niezwykłej atmosfery i oprawy. Nie inaczej jest na „Lekkiej Piątce”.

Lekka Piątka jest już wpisana na stałe w moim kalendarzu. Wielkim atutem jest to, że bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu. Tartan i głośny doping kibiców dodają mocy! Z kolei asfaltowe alejki, po których robi się dwie pętle, są szerokie, płaskie, osłonięte od wiatru, z dala od ruchu samochodowego. To naprawdę superprzyjemny i szybki bieg! – mówi Bartosz Olszewski, popularny trener i bloger WarszawskiBiegacz.pl, który życiówkę na 5km pobiegł właśnie w Lekkiej Piątce. – Przy okazji super biegi dla dzieci i całodzienne atrakcja dla całych rodzin. 15 czerwca to dzień, który warto spędzić w Warszawie na terenie AWF.

Każdy w swoim tempie

Zawodnikom na trasie będą towarzyszyć kibice zebrani na stadionie i w punktach kibicowania oraz
siedmiu pacemakerów. – Nasza impreza łączy biegaczy z bardzo różnych środowisk. Ważne jest dla nas, żeby każdy, niezależnie jak i dlaczego biega, czuł się u nas dobrze. Wszystkich biegaczy i biegaczki traktujemy i wspieramy w równy sposób  – podkreśla Ada Smokowska, Dyrektorka mityngu 1MILI. – Dlatego m.in. tworzymy  aż 7 grup z „zającami”, na bardzo różne tempa. Czy chcesz się pościgać czy przebyć ten dystans marszobiegiem w  tempie 8:00 min/km, nasi pacemakarzy będą Wam towarzyszyć i dbać o to, żebyście dobrze się bawili! – podkreśla Smokowska.

Sportowa sobota dla całej rodziny!

1MILA to wydarzenie całodzienne, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poza biegiem na 5 km, będzie można wystartować też na 1 milę (1609,34m), rozgrywaną w randze Amatorskich Mistrzostw Polski, w Sztafetach 4x400m oraz Sztafetach Rodzinnych na tym samym dystansie.  Najmłodsi biegacze będą mogli pobiec w Biegach Dzieci (na 100m, 400m lub 800m). Program imprezy ułożony jest w taki sposób, że poszczególne konkurencje nie kolidują ze sobą.

Dodatkowo dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje w Strefie Kibica: spotkania z gwiazdami sportu i ekspertami, m.in. z Mają Włoszczowską, które będzie debiutować w biegu,  testy sprzętu sportowego, masaże, konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami. Stanie tam też, m.in. Legia Park – rodzinna strefa Legii Warszawa, strefa Sali Zabaw Fikołki i strefa zabaw lekkoatletycznych dla dzieci przygotowana przez Klub Sportowy Kamila Żewłakowa. Atrakcje będą otwarte i bezpłatne dla wszystkich odwiedzających.

1 Mila 2023 06 03 AWF sm 0542

Pomoc ze zdwojoną siłą

Organizatorzy 1MILI od lat wspierają polską lekkoatletykę, m.in. organizując Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” dla nastoletnich, perspektywicznych biegaczy. Uczestnicy mityngu co roku włączają się w tą pomoc, nabywając cegiełki charytatywne na rzecz Stypendystów Programu. Dotychczas zawodnicy przekazali już ponad 35,5 tys. zł! W tym roku również jest możliwość, a dzięki wsparciu Fundacji PVE Dobra Energia, każda wpłata zostanie podwojona! Stypendyści będą obecni na imprezie, zatem będzie można osobiście poznać beneficjentów Programu, a nawet się z nimi pościgać!

Zapisy trwają tylko do niedzieli, 9 czerwca!  Szczegółowe informacje na  www.1mila.pl

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments