zalew
31 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Krystian Zalewski wystartuje w 10. Nadmorskim Biegu Uzdrowiskowym w Dąbkach


10. Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach rozegrany zostanie już 30 lipca. Tegoroczna edycja tego 10-kilometrowego biegu zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na starcie biegu stanie rekordzista Polski w półmaratonie Krystian Zalewski!

Dla wielu uczestników Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach jest to nie tylko kolejny start na dyszkę, ale też okazja do spotkania ze znajomymi, którzy zjeżdżają się z całej Polski. W uzdrowisku Dąbki poza znajomymi można spotkać nie tylko swoich znajomych, ale również zawodników znanych z pierwszych stron gazet. Od kilku lat stałym bywalcem jest tutaj Jan Huruk, nasz najlepszy maratończyk olimpijski (7 miejsce na olimpiadzie w Barcelonie).

Oprócz Huruka na starcie jubileuszowej 10. edycji biegu stanie również Krystian Zalewski, czyli rekordzista Polski w półmaratonie (1:01:32). Krystian ma na swoim koncie wiele biegów, w których łamał 29 minut na dystansie 10 kilometrów, więc można spodziewać się bardzo mocnej rywalizacji.

mapa NBU 2023 2

Nadmorska miejscowość oferuje zawodnikom bardzo malowniczą trasę. Jeżeli jeszcze nie ma Was na liście startowej, to spieszcie się z zapisami, bo tylko do końca maja obowiązuje niższa opłata startowa. W zamian otrzymujecie możliwość startu w wyjątkowym miejscu między morzem a jeziorem, wyjątkową koszulkę, 4 punkty z wodą na trasie, dwie kurtyny wodne. Na mecie zaś na każdego finiszera czeka wyjątkowy medal, pyszna zupa rybna i na deser domowe ciasto z chłodnym chmielowym napojem. Uzdrowisko Dąbki czeka na Ciebie!

Link do zapisów znajdziecie na stronie http://bieguzdrowiskowy.pl

baner

Możliwość komentowania została wyłączona.