kenia
18 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kolejni Kenijczycy zawieszeni za stosowanie dopingu

Machina antydopingowa ruszyła na dobre. Światowa Agencja Antydopingowa ukarała kolejnych dwóch reprezentantów Kenii za stosowanie nielegalnych środków. Na listę zawieszonych zawodników doszli Ibrahim Mukunga Wachira (wykryty środek Norandrosterone) oraz Keneth Kiprop Renju (Methasterone). Tym samym lista zawieszonych zawodników z Kenii robi się imponująca.

Ibrahim Mukunga Wachira to zawodnik, który został zapamiętany przez zwycięstwo w półmaratonie w 2017 w Estonii. Wynik, który osiągnął 1.13.23 nie robił wrażenia, jednak zawodnik przebiegł półmaraton w samych skarpetkach! Od tego czasu pojawiał się regularnie na estońskich biegach, wygrywając Tallin Marathon w 2021 roku z czasem 2:30:43.

Bardziej znanym zawodnikiem jest Keneth Kiprop Renju, który ma imponujące rekordy życiowe. Dystans 10 kilometrów na ulicy najszybciej pokonał w marcu tego roku w Lille w czasie 26:57, natomiast półmaraton Ras Al Khaimah w lutym pokonał w 58 minut i 35 sekund. Jest również tegorocznym Mistrzem Kenii w biegu na 10000 metrów.

Ilu jeszcze zawodników z Kenii zostanie złapanych zanim zacznie się poważne dochodzenie w kraju uważanym za mekkę biegania?