wojtunik
7 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Klaudia Wojtunik precyzyjnie awansowała do półfinału

Płotkarka Klaudia Wojtunik awansowała do półfinałowego biegu na 100 metrów przez płotki. Startowała w dodatkowym biegu, który został jej przydzielony po pozytywnym rozpatrzeniu protestu złożonego po porannej dyskwalifikacji. Wojtunik, by awansować do półfinału musiała pobiec 13,22. Pobiegła dokładnie taki wynik zjamując ostatnie, dające awans miejsce.

Podczas porannych eliminacji Klaudia Wojtunik została uznana za winną falstartu. W powtórkach telewizyjnych nie było widać najmniejszego ruchu Polki, jednak aparatura umieszczona w blokach startowych wskazywała na zbyt szybką reakcję startową. Zawodniczka była zaskoczona i próbowała pobiec pod tzw. protestem. Jest to sytuacja gdy zawodnik mimo wszystko startuje w biegu, a o jego dalszym losie decydują sędziowie już po biegu. Na płycie stadionu sędziowie odmówili Wojtunik takiego rozwiązania.

Od kilku sezonów w sztabie Reprezentacji Polski jest Filip Moterski, który broni praw naszych zawodników. Złożył on protest, który został rozpatrzony przez sędziów. W wyniku tego, Wojtunik dostała szansę indywidualnego biegu w sesji wieczornej.

Biegaczka musiała pobiec 13,22 lub szybciej, by awansować do półfinału. Mimo błędów na pierwszych dwóch płotkach Wojtunik nie poddała się i do końca walczyła o czas. Finalnie okazało się, że 100 metrów przez płotki pobiegła w 13,22 zapewniając sobie awans.