10 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Kilian Jornet ambasadorem marki COROS


Katalończyk Kilian Jornet uchodzi za jednego z najwybitniejszych sportowców w historii, uprawiających ekstremalne sporty górskie. Ogłoszono właśnie jego współpracę z marką COROS – rozpychającym się łokciami na polskim rynku producentem zegarków multisportowych.

jornet

Oto co czytamy w komunikacie:

Współpraca na linii COROS – Jornet jest potwierdzeniem niezwykle dynamicznego rozwoju, jaki od kilku lat notuje amerykański producent. Fakt, iż sportowiec o tak uznanej renomie i popularności – wykraczającej daleko poza ramy sportów górskich – ale i oczekiwaniom względem sprzętu – zostaje ambasadorem marki, pokazuje jak silną pozycję producent wypracował sobie w ciągu niespełna ośmiu lat obecności na rynku.

Punktów przełomowych w historii marki było kilka, natomiast kluczowe dla jej rozwoju były dwa ostatnie lata. To wtedy w sprzedaży pojawiły się modele PACE 2 (sierpień 2020) – w momencie premiery najlżejszy zegarek typu GPS na świecie – oraz niewiarygodnie mocny VERTIX 2 (sierpień 2021), wyposażony w baterię pracującą przez 140h w trybie pełnego GPS.

Do Team COROS zaczęły dołączać kolejne ikoniczne postacie sportów górskich i biegowych, m.in. najwybitniejszy maratończyk w historii, Eliud Kipchoge (listopad 2020) czy legenda wspinaczki, Tommy Caldwell (sierpień 2021).

Nowe, przełomowe dla rynku zegarków multisportowych modele, wybitni ambasadorzy ustanawiający kolejne, indywidualne wyczyny oraz świetne recenzje w specjalistycznych portalach i magazynach przełożyły się na rosnąca popularność marki wśród biegaczy oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Dziś nazwa COROS – mimo stosunkowo krótkiej historii marki – stawiana jest przez biegaczy i ekspertów z branży w jednym szeregu z najważniejszymi graczami na rynku zegarków multisportowych.

Źródło: Raven Sport

Możliwość komentowania została wyłączona.