zakrzewski
12 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Joanna Zakrzewski bije rekord świata w biegu 48 godzinnym

Podczas rozgrywanego ultramaratonu w Tajpej padł nowy rekord świata w biegu 48 godzinnym. Ustanowiła go reprezentantka Wielkiej Brytanii Joanna Zakrzewski i wynosi on od dzisiaj 411 kilometrów i 458 metrów. Daje to średni czas pokonanego dystansu w 6 minut i 59 sekund na kilometr! Jest to jednocześnie wynik lepszy od męskiego rekordu Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe Brytyjka zwyciężyła w całym biegu, co oznacza, że pokonała wszystkich mężczyzn. Drugie miejsce zajął zawodnik z Rumunii Iulian Filipov (400.514km). Trzecie miejsce, a jednocześnie drugie wśród mężczyzn zajął nasz reprezentant Bartosz Fudali (397.619km).

Joanna Zakrzewski pobiła rekord świata należący do Polki Patrycji Bereznowskiej, która również brała udział w biegu w Tajpej. Poprzedni rekord wynosił 403 kilometry i 320 metrów i ustanowiony był w ubiegłym roku w Pabianicach. W tym roku Patrycja zajęła w Tajpej 2 miejsce wśród kobiet z rezultatem 373 kilometry i 138 metrów. Podium kobiet dopełniła Allicia Herron z pokonanym dystansem 361 kilometrów i 160 metrów – Australijka pobiła tym samym rekord swojego kraju.

W biegu brali udział również inni Polacy. Paweł Żuk przebiegł 317 kilometrów i 241 metrów, Michał Koziarski 296 kilometrów i 510 metrów, a Tomasz Waszkiewicz 272 kilometry i 11 metrów.

Wyniki Ultramarathon Taipei można znaleźć tutaj.