27 MEDIA Lekkoatletyka dla Kazdego 10
21 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Finał Nestlé Cup: młode talenty lekkoatletyczne zmierzą się we Włocławku


W ten weekend, 22 i 23 czerwca, stadion we Włocławku będzie miejscem rywalizacji młodych talentów lekkoatletycznych z całego kraju. Odbędzie się tam finał Nestlé Cup, który jest częścią programu „Lekkoatletyka dla Każdego”, obchodzącego w tym roku swoje 10-lecie.

Program „Lekkoatletyka dla Każdego” obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Przez te wszystkie lata prawie milion dzieci z całej Polski uczestniczyło w różnorodnych aktywnościach sportowych organizowanych w ramach tego programu. W tym roku organizatorzy postanowili zaprosić do uczestnictwa nie tylko najmłodszych adeptów projektu, ale też tych nieco starszych, trenujących już w klubach sportowych. Finał Nestlé Cup, 22 i 23 czerwca 2024 roku, będzie szczególnym wydarzeniem, które zgromadzi 670 młodych sportowców. Zmagania śledzić będą gwiazdy polskiej lekkoatletyki, Monika Pyrek – mistrzyni skoku o tyczce oraz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym – Robert Korzeniowski.

Zawody zostały podzielone na dwa dni. Pierwszego dnia, 22 czerwca, rozegrany zostanie Puchar Mistrzów, podczas którego uczestnicy rywalizować będą w trzech konkurencjach: skoku o tyczce, chodzie sportowym i biegu z przeszkodami. Drugi dzień zawodów będzie poświęcony finałom Ogólnopolskiego Finału Lekkoatletyka dla Każdego! Nestlé Cup. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić nie tylko na żywo, na trybunach stadionu, ale również w Internecie.

Z okazji jubileuszu Nestlé Polska przygotowało e-book dla rodziców, który zawiera porady dotyczące zdrowego odżywiania i promowania zdrowych nawyków wśród najmłodszych.

Więcej informacji o programie oraz finale Lekkoatletyka dla Każdego! Nestlé Cup Włocławek 2024 można znaleźć na stronie internetowej programu.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments