Źródło: Athletics Weekly
22 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Finał biegu na 400 metrów bez mistrza olimpijskiego! Steven Gardiner upada w biegu półfinałowym.

Finał biegu na 400 metrów mężczyzn, który odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia odbędzie się bez udziału mistrza olimpijskiego z Tokio Stevena Gardinera, który podczas biegu półfinałowego doznał kontuzji i nie ukończył biegu.

Oprócz Stevena Gardinera swojego biegu półfinałowego nie ukończył również reprezentant Botswany Bayapo Ndori, który również brał udział w trzeciej serii. Z pierwszego biegu półfinałowego do kolejnego etapu dostał się Antoni Watson z Jamajki, który ustanowił swój rekord życiowy, uzyskując czas 44,13, jako drugi na metę dobiegł reprezentant USA Vernon Norwood (44,26).

Zwycięzcą drugiego biegu został Matthew Hudson -Smith z czasem 44,26, a tuż za nim linię mety przekroczył Kirani James (44,58). Trzeci bieg wygrał Sala Quincy’ego (44,43), na drugim miejscu uplasował się jamajczyk Seana Baileya (44,94). Finał uzupełni dwóch zawodników, którzy uzyskali najlepsze czasy spośród pozostałych zawodników: Håvard Bentdal Ingvaldsen oraz Wayde Van Niekerk.