13 kwietnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Femke Bol wystartuje w Hengelo


Organizatorzy Fanny Blankers Koen Games ogłosili, że brązowa medalistka olimpijska z Tokio, Femke Bol, pobiegnie na 400 m przez płotki podczas mityngu World Athletics Continental Tour Gold w Hengelo (6 czerwca).

W finale olimpijskim Bol ustanowiła rekord Europy na 400 m przez płotki (52.03), zajmując trzecie miejsce za: Dalilah Muhammad i Sydney McLaughlin. W marcu w Belgradzie Holenderka zdobyła srebro na 400 m podczas halowych mistrzostw świata.

  • Jestem szczęśliwa, że wreszcie będę mogła ścigać się w Holandii przy pełnych trybunach – powiedziała Bol. – Ze względu na wszystkie przepisy covidowe w ostatnich latach nie było takiej możliwości. Jako dziecko zawsze jeździłem na FBK Games kibicować, a teraz sama mogę ścigać się przed niesamowitymi fanami. Już nie mogę się doczekać 6 czerwca i mam nadzieję, że to będzie piękny, ale przede wszystkim szybki wyścig i dobry sprawdzian przed mistrzostwami Świata i Europy – dodała.

Początek czerwca zapowiada się niezwykle intensywnie, jeśli chodzi o starty lekkoatletów. 3 czerwca w Bydgoszczy odbędzie się Memoriał Ireny Szewińskiej, zaliczany do cyklu WACT Gold, 5 czerwca w Chorzowie planowany jest Memoriał Janusza Kusocińskiego, należący do serii WACT Silver.

Możliwość komentowania została wyłączona.