elaine thompson
27 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Elaine Thompson-Herah nie weźmie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu


Elaine Thompson-Herah, pięciokrotna złota medalistka, nie weźmie udziału w krajowych eliminacjach na Jamajce i Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu z powodu drobnego urazu ścięgna Achillesa, którego doznała 9 czerwca podczas USATF New York City Grand Prix.

W mediach społecznościowych lekkoatletka napisała: „To długa droga, ale jestem gotowa zacząć od nowa, w pełni wyzdrowieć i kontynuować karierę na torze. Jestem zraniona i zdruzgotana, że nie mogę uczestniczyć w olimpiadzie w tym roku, ale moje zdrowie jest najważniejsze.”

Thompson-Herah i Usain Bolt to jedyni sprinterzy, którzy wielokrotnie zdobywali tytuły olimpijskie na 100 m i 200 m. Kariera sportowa Jamajki eksplodowała w 2016 roku, kiedy w wieku 24 lat zdobyła zarówno złoto na 100 m, jak i na 200 m. W ten sposób została pierwszą kobietą, która ukończyła olimpijski dublet sprintowy. Thompson-Herah jest drugą najszybszą kobietą w historii na 100 m, z czasem 10,54 sekundy osiągniętym w Eugene w 2021 roku, miesiąc po ustanowieniu rekordu olimpijskiego 10,61 w Tokio. Rekord świata 10,49 sekundy wciąż należy do Amerykanki Florence Griffith-Joyner (od 1988 roku). Jest również trzecią najszybszą kobietą w historii na 200 m, z osobistym rekordem 21,53 sekundy zdobytym podczas igrzysk w Tokio.

Zawodniczka już wcześniej zdecydowała, że nie wystartuje na dłuższym dystansie – 200 m, rezygnując z udziału w krajowych eliminacjach. Teraz z powodu kontuzji nie weźmie w ogóle udziału w rywalizacji na Jamajce.

Podczas jamajskich kwalifikacji oczekuje się udziału Shelly-Ann Fraser-Pryce, mistrzyni olimpijskiej na 100 m z 2008 i 2012 roku, oraz Shericki Jackson, dwukrotnej mistrzyni świata na 200 m.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments