GKQBLV9W4AEEBNg
6 kwietnia 2024 Karolina Obstój Newsy

Dominik Milewski trzeci na Istria 100 by UTMB

Dominik Milewski zajął trzecie miejsce w biegu na 69 km rozgrywanym w Chorwacji podczas festiwalu biegowego Istria 100 by UTMB.

Dominik Milewski – którego możecie nieco bliżej poznać w rozmowie opublikowanej na bieganie.pl – 6 kwietnia wziął udział w festiwalu biegowym Istria 100 by UTMB. Milewski, który niedawno zajął drugie miejsce na Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim, wystartował na dystansie liczącym 69 kilometrów i 2200 metrów przewyższenia. Jest to ten sam bieg, na którym w 2023 r. Andrzej Witek wbiegł na metę ramię w ramię ze Stianem Angermundem, gdzie obaj uzyskali wynik 5:19:31.

Dominik dość szybko awansował na trzecią pozycję, którą utrzymał aż do mety, na którą wbiegł z wynikiem 6 godzin 14 minut i 32 sekundy. W zawodach zwyciężył Francuz Simon Gosselin z czasem 5:40:56. Drugie miejsce zajął Austriak Hans-Peter Innerhofer z wynikiem 5:51:00. Cała pierwsza trójka zakwalifikowała się bezpośrednio do udziału w biegu OCC we francuskim Chamonix podczas festiwalu UTMB. Tak Dominik Milewski na gorąco relacjonuje swój bieg: “Urwałem się z pierwszą dwójką na dziesiątym kilometrze i biegłem kawałek za nimi do około 35 km. Potem była już walka z temperaturą. Słońce i ciepły wiatr dawały w kość. Ja nie byłem przyzwyczajony do takiej temperatury. Korzystałem na trasie z każdej możliwej wody. Na ostatnich 12 km “umarłem”. Leżałem w rowie z zimną wodą, a pod koniec nawet w kałuży, ale się udało 😀. Czas na OCC.”

Na Istria 100 by UTMB, w biegach na różnych dystansach, wystartowało sporo Polaków. Na moment publikacji tego artykułu, na piątej pozycji wśród kobiet na dystansie 110 km biegnie Karolina Wierzchowiak. Na dystansie 168 km na 14. miejscu znajduje się Jarek Gonczarenko, a w niedzielę, 7 kwietnia na dystansie 21 km wystartuje Kinga Kwiatkowska.