arm1
31 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Dlaczego warto wystartować w biegu przeszkodowym ARM Race?


Biegi przeszkodowe ciągle zyskują na popularności. Jednym z takich biegów jest ARM Race, który przyciąga coraz więcej zawodników, chcących przeżyć niesamowite chwile. W 2023 roku ARM Race odbył się w ośmiu miejscach w całej Polsce i wciąż otwiera nowe lokalizacje, przyciągając coraz większe grono spragnionych przeszkód biegaczy. Rywalizacja w ramach ARM Race odbywa się zarówno wśród wyczynowych zawodników, ale są również biegi dedykowane dla mniej zaawansowanych uczestników, chcących zmierzyć się ze swoim pierwszym biegiem przeszkodowym.

Ewolucja ARM Race

Początkowo bieg nosił nazwę Armagedon Active i był kojarzony z wymagającymi przeszkodami technicznymi, spełniającymi kryteria największych miłośników OCR-owego kręgu. Od 2023 roku Armagedon Active zmienił nazwę na ARM Race, utrzymując jednocześnie zadowalający poziom dla kategorii Elite jak, ale również otwarty i dostępny dla wszystkich mieszczących się w kategorii Open. Wielu nowicjuszy ma obawy przed wystartowaniem w biegu, z racji krążących mitów o wysokim poziomie trudności przeszkód, jednak te podczas biegów ARM Race są za każdym razem dostosowywane inaczej pod serie Elite, a inaczej pod serie Open. Co to znaczy? Dla zawodników specjalizujących się w biegach z przeszkodami konstrukcje są ustawiane tak, by w pełni wykorzystać ich potencjał, a zawodnik, który je pokonuje, mógł się w pełni wykazać swoim przygotowaniem motorycznym. Natomiast, dla zawodników startujących w serii Open przeszkody są uproszczone i dostosowane tak, by można je było przejść bez większego problemu. Dodatkowo w tej serii dozwolona jest wzajemna pomoc, a chętnych do jej udzielenia nie brakuje!

rm2 1

Podczas ARM Race każdy znajdzie coś dla siebie!

Podczas ARM Race rozgrywane są biegi na różnych dystansach od 1 kilometra, przez 5, 10, aż do 20 kilometrów. Wszystkie biegi dedykowane są zarówno dla małych jak i dużych. Od sezonu 2024 wprowadzone zostaną kolejne mistrzowskie dystanse, w tym 3 kilometry, które wprowadzą kolejne ciekawe wyzwanie dla żądnych przygód biegaczy OCR. 

Co ARM Race przygotował dla zawodników?

ARM Race to wyjątkowy bieg, więc nie brakuje też wyjątkowych medali! ARM Race słynie z unikatowych medali z każdego wydarzenia, które urozmaici ścianę czy wieszak. Ponadto w pakiecie każdy uczestnik znajdzie gadżet ARM Race. W sezonie 2023 były to między innymi poduszki, koszulki, kubki termiczne, saszetki i wiele innych. ARM Race nie tylko dba o kondycję, siłę czy uśmiech zawodników, ale również o najedzone brzuchy! Na każdym wydarzeniu w pakiecie startowym zawodnik otrzymuje bon na wyżywienie.

arm

Od samego początku ARM Race jest nastawiony na różnego rodzaju sugestie i pomysły podsuwane przez zawodników, słuchając ich i wyciągając wnioski. Za każdym razem organizatorzy stają na wysokości zadania, by każdy był zadowolony. Biegi przeszkodowe są doskonałą okazją do zabawy i rozrywki na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy rekreacyjnym biegaczem, to świetna rozrywka, a biegi ARM Race są dostępne dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

ARM Race jako rodzina

Podczas ARM Race wielu zawodników to stali bywalcy, którzy wraz z ekipą organizatorską tworzą niezwykłą, rodzinną atmosferę całego wydarzenia. Osoby debiutujące, po przybyciu na start są w stanie od razu poczuć wyjątkowy klimat niepowtarzalnego wydarzenia, jakim jest ARM RACE.

arm3

Najbliższe biegi ARM Race:

  • 18.11.2023 ARM Race Radom
  • 02.12.2023 ARM Race Mikołaje (Gucin)

W 2024 roku ARM Race ma już zaplanowane 6 lokalizacji:

  • 23.03.2024 – ARM Race Warszawa
  • 13.04.2024 – ARM Race
  • 10-11.08.2024 – ARM Race Kamień
  • 28.08.2024 – ARM Race Grudziądz
  • 28.09.2024 – ARM Race Łódź
  • 7.12.2024 – ARM Race Mikołaje (Gucin)

ARM Race pozwala wykupić karnet na cały rok, który pozwoli na uczestnictwo w 5 biegach.

Szczegóły i informacje na stronie www.armagedonactive.pl

zJRU EZMPP TooiyqbppJZj3r1YmPo6vBclsuY9Q1vqtNqxSwURJQqqfq40bXLPq DEjk OJIS GTg77migg1CUjYMEHkUZL7cg0W9DDhmzPcnnC fVv2zRaZnKnNH1RsAhBNtgm1sJl STbEwygM4k
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments