sad
14 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Były dyrektor wyścigu maratońskiego winny uchylania się od płacenia podatków


Lester Smith ma zapłacić 411 279 dolarów na rzecz IRS po tym, jak unikał płacenia podatków od pieniędzy, które ukradł z Portland Marathon.

83-letni były prezes i dyrektor Portland Marathon został też skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu.

Wyrok został wydany po tym, jak federalna wielka ława przysięgłych w Portland wydała siedmiokrotny akt oskarżenia, w którym oskarżyła mieszkającego obecnie w Teksasie Smitha o oszustwa finansowe oraz próbę uniknięcia płacenia podatków dochodowych.

Według doniesień Smith ukradł ponad milion dolarów z grupy non-profit, która planuje i obsługuje wyścig. Zostało to odkryte i rozliczone w 2018 roku, ale ostatni wyrok jest związany z uchylaniem się przez Smitha od płacenia podatków od skradzionych pieniędzy.

Przez ponad trzy dekady Smith był prezesem i dyrektorem Portland Marathon Inc. (PMI), organizacji non-profit, która planowała i obsługiwała wyścig. Smith, zgodnie z dokumentami sądowymi i raportami Departamentu Sprawiedliwości zarządzał codziennymi operacjami i finansami. Miał wyłączne prawo do zatwierdzania wydatków opłacanych z konta bankowego grupy.

Smith miał przelewać pieniędzy z konta bankowego PMI na swoje konto osobiste oraz wypisywał nieautoryzowane czeki z PMI na siebie. Raport mówi, że wykorzystał pieniądze PMI na zakup samochodu o wartości 60 000 dolarów, opłacenie projektów przebudowy domu, zakupy, wystrój domu, meble oraz inne luksusowe towary i usługi.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments