Zrzut ekranu 2024 05 23 o 14.28.01
23 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Brytyjczyk w Crocsach łamie 3 godziny w maratonie. 


To nie jest żart. W swoim filmie YouTuber Chris Howett pokazał najnowszy wyczyn – przebiegnięcie Menchester Marathon poniżej 3 godzin mając na nogach jaskrawożółte Crocsy. 

Chris Howett to były brytyjski lekkoatleta, który jak dotąd nie miał na swoim koncie przebiegniętego maratonu. Ujawnia, że po ciężkich kontuzjach porzucił sport wyczynowy i marzenia o byciu olimpijczykiem na rzecz pobicia rekordu świata. Istniejący do tej pory absurdalny rekord świata w maratonie w Crocsach wynosił 3:02:41 i należał do innego Brytyjczyka, który ustanowił go 12 lutego 2023roku. 

Howett podczas wyzwania bardzo obawiał się, że zderzy się ze „ścianą”, jednak nie to było dla niego ogromnym problemem. Nie da się ukryć, że Crocsy nie są superbutem biegowym na miarę maratonu. Biegacz wspomina bardzo bolesne skurcze, pojawiające się na stopie pęcherze oraz otarcia i to, z jakim wysiłkiem zmuszał się do pokonywania każdego kolejnego kilometra. Dobrze, że chociaż założył pasek od butów na piętę. 

Jedną z wielkich przyjemności oglądania filmu z tego wyzwania było to, jak wszyscy biegacze w tłumie z wielkim uśmiechem oraz entuzjazmem pozdrawiają Howetta w żółtych Crocsach. Biegacz stał się natychmiastową legendą nazwaną „Chris in Crocs”. I chociaż wyzwanie zakończyło się sukcesem zakończonym z czasem 2:58:24, to w tym momencie oczekuje na weryfikację przez komisję Rekordów Guinnessa, a relacje z tego wydarzenia można obejrzeć w serwisie YouTube. 

My jednak nie zachęcamy do tak szalonych wyzwań w Crocsach, ale do wyboru odpowiedniego biegowego obuwia, które pomoże w realizacji swoich osobistych celów i bicia kolejnych rekordów. 

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
24 dni temu

Menchester?

Gdhhshs
Gdhhshs
23 dni temu
Reply to  Bartosz

Junajted

Magdalena
Magdalena
22 dni temu

Mój kolega ustawił zbiórkę na stroje piłkarskie dla dzieci z jego syna drużyny i przebiegł w żółtych Crocsach Chester Marathon 2022.
I też złamał 3h.
Szkoda, że o nim nikt nie napisał.
Szkoda, że nie wiedział o Rekordzie Guinessa na tamten czas.