konferencja
22 września 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Biegowe 360 stopni – Jóźwik, Plawgo, Szost, Kszczot, Matusiński, Kostrzeba


Takiego wydarzenia w na polskim rynku biegowym bardzo brakowało. Kongres dla biegaczy, który pozwoli na uzyskanie wszechstronnej wiedzy oraz zajęcia praktyczne, to coś, co jest bardzo potrzebne, by zdrowo i bezpiecznie biegać – mówi Adam Kszczot, wybitny polski biegacz. „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023” odbędzie się 21 i 22 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Gwiazdami konferencji będą znakomici polscy biegacze i ludzie związani z bieganiem – oprócz Kszczota do Zakopanego przyjadą także m.in. znani lekkoatleci ze stadionu Joanna Jóźwik i Marek Plawgo, rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjaliści w biegach górskich Edyta Lewandowska i Piotr Herzog, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński, czy trener polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Uczestnicy konferencji spotkają też wybitnych specjalistów z dziedziny social mediów, medyków i fizjoterapeutów. Partnerem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy.

– „Na wszystkich uczestników czeka cała masa ciekawych wydarzeń, jak spotkania z Aleksandrem Matusińskim, czyli twórcą potęgi polskiego biegania na 400 metrów, czy z Henrykiem Szostem, fenomenalnym maratończykiem. Będzie specjalny panel o bieganiu po czterdziestym roku życia, a także poruszymy wiele zagadnień medycznych związanych z bieganiem, o których opowiedzą dr Urszula Biernat i dr Mateusz Janik z Carolina Medical Center, prywatnie biegacz amator, który na swoim koncie ma już maraton” – mówi Artur Kozłowski, redaktor naczelny portalu bieganie.pl.

– „Jeżeli kochacie bieganie, to musicie przyjechać do Zakopanego. Dla mnie Zakopane zawsze było szczególnym miejscem, więc cieszę się, że ta konferencja odbędzie się właśnie tutaj. Podczas dwóch paneli opowiem o sile biegowej oraz o treningu wysokogórskim i jego pochodnych w treningu biegacza. Z ogromną radością zaproszę też w niedzielny poranek na krótki bieg” – mówi Kszczot.

Organizatorzy już przyjmują zapisy do udziału w konferencji. W ramach części pakietów istnieje możliwość zakwaterowania w zakopiańskim COS oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dla chętnych przewidziany został również pobyt w pokojach hipoksyjnych, które jako innowacyjne rozwiązanie w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Możliwy będzie również udział w samej konferencji, bez wykupienia zakwaterowania i wyżywienia. Koszt najtańszego pakietu wynosi tylko 100 złotych, a zapisy do udziału w wydarzeniu „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023” przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl, a wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/.

Imprezą towarzyszącą konferencji będzie bieg na 10 km, który pod nazwą „Dycha Pod Krokwią” odbędzie się w sobotę późnym wieczorem. Głównym partnerem wydarzenia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jest portal bieganie.pl, a partnerami Polski Związek Lekkiej Atletyki, Akademicki Związek Sportowy, Kujawy i Pomorze, Polanik, Domtel-Sport, MCC Medale oraz Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają specjalne certyfikaty, a także prospekty szkoleniowe oraz gadżety biegowe.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments