aa56b811f2758b36610a6f7a7ee2a331
10 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ostatni dzień zbiórki – podaj pomocną dłoń Hani!


Hania to wielka miłośniczka biegów z przeszkodami. Kilka lat temu pokochała Runmageddon, który nauczył ją przekraczać własne granice, przełamywać bariery i rozprawiać się z wymówkami. Dzięki swojej pasji rozpoczęła współpracę z największą marką biegów z przeszkodami w Polsce, gdzie z wielkim zaangażowaniem oddawała się swojej pracy i dzielnie mierzyła się ze wszystkimi przeciwnościami. Niestety pojawiła się przed nią największa jak dotąd przeszkoda, której nie jest w stanie pokonać sama.

Kilka lat wstecz pokochałam Runmageddon, w którym zaliczyłam ponad 40 startów, podejmując również próbę pokonania najtrudniejszej z dostępnych formuł, czyli Ultra – 42 km i ponad 140 przeszkód. Moja pasja doprowadziła mnie do współpracy z największą marką biegów z przeszkodami w Polsce, gdzie obecnie zajmuję stanowisko dyrektora działu rozwoju biznesu. Niestety w sierpniu 2021 r. pojawiła się przede mną największa jak dotąd przeszkoda, przy której te znane z tras Runmageddonu, nie są w stanie się równać. Dostałam silnych bóli brzucha. Trafiłam na SOR i w trybie pilnym zostałam operowana z powodu niedrożności jelit wywołanej – ku mojemu zaskoczeniu, 3 cm guzem jelita, który rozwijał się w moim organizmie przez lata. Po cichu, nie dając żadnych, jasnych sygnałów -tak swoją historię opisuje Hania.  

Niestety przeprowadzone badania nie napawały optymizmem. Guz zdołał przedostać się przez ścianę jelita i zaatakować węzły chłonne. W okresie od września 2021 r. do marca 2022 r. Hania przeszła aż  12 cykli chemioterapii, które dawały jej nadzieję na to, że uda się wyniszczyć pozostałe komórki nowotworowe w organizmie i wydawało się, że faktycznie tak się stało.  Niestety na początku tego roku rak powrócił ze zdwojoną siłą.  W styczniu 2023 r. zaczęto prowadzić diagnostykę pod kątem raka szyjki macicy i raka jajnika. W kwietniu 2023 r. Hania odebrała wyniki, które wskazywały na to, że rozwinął się u niej nowotwór jajnika. W maju 2023 r. usunięto macicę wraz z jajnikami, wyczyszczono jamę brzuszną ze zrostów i treści ropnej. Następnie oczom lekarzy ukazał się naciek obejmujący obszar od kości biodrowej do kości krzyżowej obejmujący nerkę, pęcherz moczowy i moczowody oraz duże narządy. Biopsja śródoperacyjna potwierdziła wznowę raka jelita grubego.

aa56b811f2758b36610a6f7a7ee2a331

W Polsce nie mamy jeszcze tak zaawansowanych metod leczenia raka jelita, jak nasi zachodni sąsiedzi. Jest wiele badań, standardowych na zachodzie, które w Polsce są niedostępne lub przysługują tylko chorym z już bardzo zaawansowanymi przerzutami odległymi, którzy najczęściej są objęci opieką paliatywną. Sama profilaktyka i dostępność diagnostyki przy monitorowaniu nawrotu nowotworu jest niska, dlatego – i w moim przypadku, wznowa została wykryta już w zaawansowanym, nieoperacyjnym stadium. W kwietniu skończyłam 40 lat, chcę żyć i mam dla kogo – samotnie wychowuję 11-letniego syna Kacpra, z którym chciałabym jeszcze wiele w życiu przeżyć. Dlatego bardzo proszę o wsparcie zrzutki, która spełni moje największe marzenie, podaruje mi DRUGIE ŻYCIE!- prosi o pomoc Hania.

W pomoc w pozyskaniu funduszy zaangażowali się również organizatorzy Runmageddonu, gdzie Hania, dzięki swojej pasji i zaangażowaniu, zajmuje stanowisko dyrektora działu rozwoju biznesu.  Jak sami podkreślają, to właśnie dzięki jej zaangażowaniu  są obecni Partnerzy oraz Sponsorzy, dzięki którym biegacze mogą korzystać z najrozmaitszych akcji specjalnych, czy chociażby gadżetów, które dostają przy okazji pakietów startowych.

Organizatorzy Runmageddonu postanowili zorganizować specjalną zbiórkę i zachęcają wszystkich biegaczy do zsolidaryzowania, dzięki czemu Hania będzie mogła żyć dalej i spełniać swoje marzenia: Hania zawsze z pełnym zaangażowaniem dba relacje z naszymi Partnerami, a teraz czas na nas, aby zadbać o nią. Głównym celem naszej zbiórki jest zebranie funduszy, które pozwolą pokryć koszty leczenia oraz zapewnią komfort i wsparcie w tym trudnym okresie. Chcielibyśmy, aby Hania mogła skupić się na walce z chorobą, nie martwiąc się o finanse. Niech nasza solidarność i miłość otoczą ją w tym trudnym czasie. Każda darowizna, niezależnie od jej wielkości, ma ogromne znaczenie. Niech nasza determinacja, tak charakterystyczna dla Runmageddonu, pomaga Hani w pokonywaniu tej największej przeszkody w jej życiu. Razem jesteśmy silniejsi!

Więcej informacji dotyczących aktualnej sytuacji Hani można znaleźć na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku: Podaj Pomocną Dłoń Hani.  Natomiast wspomóc leczenie darowizną można za pośrednictwem zorganizowanej zbiórki: Podaj Pomocną dłoń Hani!

Sama Hania zachęca wszystkich do tego, żeby regularnie się badać i korzystać z pomocy lekarzy, bez względu na wiek.  Bo to właśnie badania profilaktyczne mogą zdiagnozować nowotwór we wczesnym stadium, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć odpowiednie leczenie, a tylko to może uratować nam życie.

Możliwość komentowania została wyłączona.