dolomyths
15 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Bartek Przedwojewski ósmy na Dolomyths Run

Dolomyths Run to kolejny bieg rozgrywany w ramach Golden Trail World Series. W upalnej pogodzie i na trudnej technicznie trasie najlepiej poradzili sobie Elhousine Elazzaoui z Maroka oraz Judith Wyder ze Szwajcarii. Nasz reprezentant Bartłomiej Przedwojewski zajął ósme miejsce.

Dolomyths Run liczy 22 kilometry, z czego pierwsze 10 kilometrów biegacze wbiegają z 1700 metrów przewyższenia, po czym muszą 12 kilometrów zbiegać po skalistym terenie. Start w miasteczku Canazei położony jest na 1450m n.p.m., natomiast maksymalna wysokość to szczyt Piz Boè liczący 3152 m npm.

dolomyths

W tak trudnych warunkach najszybszy był Elhousine Elazzaoui z Maroka, który trasę pokonał w 2 godziny 4 minuty i 39 sekund. 53 sekundy za nim do mety dobiegł Roberto Delorenzi z Włoch, a podium zamknął Francuz Frederic Tranchand.

Bartłomiej Przedwojewski z teamu Salomon, pomimo niewielkiej straty 2 minut i 45 sekund zajął ósme miejsce.