65351 home kusanastazja oom23 tk jpg
18 lipca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Anastazja Kuś najlepsza w eliminacjach podczas ME U18

Anastazja Kuś, która otrzymała powołanie do sztafety 4 x 400 na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, rywalizuje w Mistrzostwach Europy U18, które odbywają się w Bańskiej Bystrzycy. Liderka tegorocznych list europejskich U18 pewnie dostała się do kolejnej rundy.

Kuś z dużą przewagą zwyciężyła w pierwszym biegu eliminacyjnym osiągając 53,66 i wyprzedzając druga na mecie, Słowaczkę Lenkę Gymerską, o ponad sekundę (54,81). W całych eliminacjach polska biegaczka osiągnęła najlepszy wynik. Polka to tegoroczna liderka europejskich list U18 biegu na 400 metrów. Podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Bydgoszczy pobiegała 52,26.

Do dalszej rundy awansowała też Zofia Tomczyk (54,96), która wygrała trzeci bieg eliminacyjny, a sumując wszystkie biegi zajęła piąte miejsce. W piątek przed południem zawodniczki czekają biegi półfinałowe.