ultramaraton
4 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

All Inclusive ultramaraton w luksusowej otoczce za 11000 dolarów


Organizatorzy biegów prześcigają się z różnorodnymi ofertami dla zawodników. Jeden ze szkockich ultramaratonów postanowił przygotować luksusowy pakiet dla bardziej wymagających biegaczy. Za spanie w luksusowych kapsułach do spania, całodobowe, spersonalizowane posiłki od szefa kuchni z gwiazdką Michelin i prywatnymi lokajami trzeba zapłacić jedynie 11.000 dolarów za osobę.

Luksusowy ultramaraton The Highland Kings to bieg o długości 120 mil, trwający cztery dni. Odbywa się w wiktoriańskiej posiadłości Dalness w Glen Etive w Szkocji, z przepięknymi widokami i szkocką dziką naturą. Podczas gdy niektórzy obserwatorzy patrzą ze sceptycyzmem na pakiety startowe, to organizatorzy nie martwią się o frekwencję. Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku biegów starają się oferować wyjątkowe doświadczenia, aby uczestnicy wracali szczęśliwi i przyciągali nowych biegaczy. Połączenie rywalizacji, turystyki i wellness może być ciekawym kierunkiem rozwoju ekskluzywnych ofert dla biegaczy.

Dla tych sportowców, którzy zdecydują się na start firma Highland Kings zapewnia wszystko, od zegarków, odzieży wyścigowej, paska do monitorowania snu i innych funkcji. Zawodnicy będą mieli również dostęp do tych samych trenerów, dietetyków i fizjoterapeutów, z których korzystają olimpijczycy. Niektórzy uczestnicy wyścigu przybędą z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, aby się przygotować. Według Wall Street Journal, w tegorocznej edycji maratonu weźmie udział około 40 biegaczy.

Luksusowe zakwaterowanie dla biegaczy to namiot, w którym znajduje się podwójne łóżko z pościelą z egipskiej bawełny, drążki na ubrania, przybory toaletowe oraz stół i krzesła, a także dostęp do Wi-Fi. Wioska oferuje gorące prysznice, wanny z hydromasażem i sauny, aby zapewnić sportowcom relaks i wygodę. Uczestnicy mają całodobowy dostęp do lokaja, baristy i szefa kuchni nagrodzonego gwiazdką Michelin.

ultramaraton all inclusive

Luksus luksusem, jednak zawodnicy będą musieli również pokonać trasę, która będzie wynosiła około 30 mil dziennie ze sporymi przewyższeniami oraz w trudnym terenie, z kapryśną szkocką pogodą. Organizatorzy Highland Kings opisują to wydarzenie jako „ultramaraton nowej ery”, pierwszy tego rodzaju event. Czy przyjmie się na stałe? Kolejna edycja w dniach 26 kwietnia – 2 maja 2024 roku.

Zdjęcia: Organizator / www.highland-kings.com

Możliwość komentowania została wyłączona.