33.BN ZAPISZ
28 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

33. Bieg Niepodległości już niebawem. Już 11 tysięcy biegaczy na liście startowej!


Wielkimi krokami zbliża się kultowy Bieg Niepodległości – wystartuje 11 listopada, a na liście startowej jest już 11 tysięcy osób. Tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie – oprócz tradycyjnego dystansu 10 km organizatorzy przygotowali również nordic walking na 6,5 km, Milę Niepodległości dla najmłodszych biegaczy i bieg wirtualny. Na każdego na mecie czeka pamiątkowy medal z motywem nawiązującym do Święta Niepodległości.

uftXHIEb

Radosna symbolika i imponująca frekwencja

Bieg Niepodległości to wydarzenie sportowe pełne symboli: start o godzinie 11:11, Mila Niepodległości dla najmłodszych biegaczy na dystansie 1918 metrów, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz utworzenie ogromnej biało-czerwonej flagi na starcie i patriotyczna oprawa, to tylko niektóre z wątków nawiązujących do narodowego święta!

33.BN MEDAL 1200x628px

Na liście startowej jest już 11 tysięcy biegaczy! Dodatkowo każdy z uczestników na mecie otrzyma pamiątkowy medal w kolorze patynowanego mosiądzu.

Bieg wirtualny i stacjonarny

Trasa biegu tradycyjnie wieść będzie ulicami Alei Jana Pawła oraz Alei Niepodległości
w Warszawie – jest szybka i prosta. Dla tych, którzy nie mogą tego dnia być w stolicy świetnym rozwiązaniem może okazać się wirtualna edycja Biegu Niepodległości.

7nc86UKZ

W ten sposób w dowolnym miejscu na świecie można świętować na sportowo. Dystans 10 km będzie można pokonać w dniach 11–17 listopada. Zachęcamy jednak, aby wyruszyć tradycyjnie 11 listopada, o godzinie 11:11 – dokładnie wtedy, kiedy w Warszawie wystartuje bieg stacjonarny. Bieg może być okazją do sprawdzenia swojej formy na zakończenie sezonu lub jesiennego marszobiegu z bliską osobą. Oczywiście uczestnicy biegu wirtualnego również mogą otrzymać pamiątkowe medal za udział!

Więcej informacji na temat biegu wirtualnego znajdziecie na stronie: https://biegniepodleglosci.waw.pl/odslona-wirtualna/.

3S1SNz1N

Zapisy trwają

Rejestracja na wszystkie wydarzenia odbywa się przez stronę: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Numery startowe odebrać będzie można w Biurze Zawodów w dniach:

  • 8 listopada 2023 (środa) w godzinach 12:00-20:00
  • 9 listopada 2023 (czwartek) 12:00-20:00
  • 10 listopada 2023 (piątek) 12:00-20:00

Uwaga! W dniu Biegu – w sobotę Biuro Zawodów będzie nieczynne! Tego dnia swoje numery odbiorą (w godzinach 8:00–10:00) wyłącznie Uczestnicy spoza Warszawy.

0rEASYdV

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą imprezą należącą do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Na wydarzenia zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

***

Fundacja „Maraton Warszawski” jest największym polskim organizatorem biegów masowych i spadkobiercą najstarszego maratonu w kraju. W swoim portfolio posiada takie imprezy cykliczne jak Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden – Maraton Sztafet i inne. Jest współorganizatorem Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, biegów Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości. Od lat prowadzi największy charytatywny program biegowy w Polsce – #BiegamDobrze i jest wydawcą kultowego portalu MagazynBieganie.pl. W tym roku obchodzi 20-lecie powstania.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments