nw 221231 09 21 59 2
2 stycznia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

17.31 na 5 kilometrów w 5 miesiącu ciąży

Ponad 1600 uczestników rywalizowało w biegach sylwestrowych w niemieckim Trewirze. Wśród biegaczy na dystansie 5 kilometrów mogliśmy zobaczyć dwukrotną mistrzynię Europy w w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Gesę Felicitas Krause, która ukończyła bieg na 20 miejscu. Zawodniczka, będąca w piątym miesiącu ciąży, przebiegła dystans 5 kilometrów w czasie 17.31, czyli w tempie 3.30 na kilometr.

Krause, która na początku grudnia poinformowała o swojej ciąży, chciała wysłać jasny sygnał, że sport i ciąża idą w parze. Jak twierdzi od strony medycznej nie było żadnych obaw, a czas nie miał dla niej znaczenia – chciała po prostu poczuć sportową atmosferę.

W nowym roku Krause chce skoncentrować się na porodzie. Po przerwie związanej z dzieckiem chce ponownie rozpocząć treningi przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu w 2024 roku. Biegaczka daleka jest od myślenia o zakończeniu kariery.

Główny bieg wygrał pochodzący z Kenii Belg Isaac Kimeli. Do mety dobiegł w 22 minuty i 18 sekund i poprawił o 3 sekundy 25-letni rekord trasy Kenijczyka Isaaka Kiriukiego. Drugi był mistrz Europy w maratonie Richard Ringer, który również ustanowił niemiecki rekord w biegu ulicznym na dystansie ośmiu kilometrów w (22.20).

W wyścigu kobiet publiczność mogła świętować niemieckie zwycięstwo Deborah Schöneborn, która ukończyła 5-kilometrową trasę w 15.56. Druga dobiegła Lisą Rooms (Belgia), a trzecia nasza reprezentantka Martyna Galant – obie dobiegły z czasem 16:04.