Informacja prasowa
16. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju już krótko przedstawiliśmy w pierwszej zapowiedzi. Teraz przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących programu i atrakcji dla całych rodzin podczas festiwalu, który odbędzie się 5-7 września 2025 r. Przypomnijmy: to najstarszy festiwal biegowy w Polsce, który w nowej formule łączy sportową rywalizację z radością biegania i odkrywaniem Beskidu Sądeckiego. Bogaty program usatysfakcjonuje biegacza na każdym poziomie. Nie zabraknie też atrakcji kulinarno-folklorystycznych. Wygraj samochód i degustuj lody, a poza tym, co jeszcze? Czytaj dalej!
Piątek – 5 września 2025 r. | Sobota – 6 września 2025 r. | Niedziela – 7 września 2025 r. |
Zawody Aktywny Małopolanin – zamknięte zawody dla szkół 20:00 Bieg Lachów i Górali 21:00 Mila (1609 m) 22:30 Bieg Nocny 7 km | 2:00 Bieg 7 Dolin 100 km 8:00 Bieg 7 Dolin 61 km 8:02 Bieg 7 Dolin Górski Koral Maraton 10:30 Biegi dzieci (9-12 lat) 12:00 Sądecka Dycha 20:45 Nocny Nordic Walking 4 km 20:45 Nocny Bieg Rodzinny na 4 km | 8:00 Bieg Górski 23 km 8:02 Półmaraton 8:30 Bieg Górski 11 km 8:30 Mistrzostwa Doliny Popradu w Nordic Walking 11 km 13:30 Biegi Dzieci (do lat 8) 14:00 Bieg na 1 km 14.30 Bieg Przebierańców |
Biegaczy zapraszamy do zapoznania się z wyposażeniem zalecanym dołączonym pod linkiem.
Trasy biegowe wiodą przez najpiękniejsze zakątki Beskidu Sądeckiego, oferując uczestnikom niezapomniane widoki na górskie doliny, lasy i malownicze polany. Biegi górskie to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także okazja do obcowania z dziką przyrodą i podziwiania krajobrazów, które zapierają dech w piersiach.
Jedną z największych atrakcji towarzyszących festiwalowi będzie Festiwal Lachów i Górali, który przeniesie uczestników w świat bogatej kultury i folkloru regionu. W programie zaplanowano:
Miłośnicy kulinarnych doznań również nie będą zawiedzeni. Festiwal Smaku to prawdziwa gratka dla smakoszy, oferująca:
Festiwal to wydarzenie dla każdego – niezależnie od wieku czy poziomu aktywności fizycznej. W programie znalazły się także:
Zapisy na festiwal trwają przez stronę:
www.festiwalbiegow.pl
Projekt ogłosiliśmy 1 kwietnia 2025 roku, a jego szczegóły opisaliśmy w tym artykule. Prowadził go Adam Stangreciak z redakcji Bieganie.pl wraz z fizjoterapeutką Agatą Madaj-Goldman z Columna Medica, którzy byli odpowiedzialni za prowadzenie treningów, natomiast za pomiar czasów w trakcie testów odpowiedzialna była firma Time4s. Wybór grupy biegaczy, testy sprawnościowe, wdrożenie treningu na grupie badawczej już za nami, o czym napisaliśmy w tym artykule, a w ramach końcowej fazy projektu sprawdzimy efekty regularnego treningu plyometrycznego w jednym z wybranych biegów. Bądźcie na bieżąco, bo po zakończonych imprezach z udziałem zawodników tego badania zaprezentujemy Wam ich wyniki wraz z komentarzem eksperckim odpowiadając na kluczowe pytania tego projektu:
- czy trening plyometryczny poprawia szybkość i pewność na zbiegach,
- czy ułatwia pokonywanie stromych podbiegów,
– oraz czy wpływa na lepsze czucie technicznego terenu.
- czy trening plyometryczny poprawia szybkość i pewność na zbiegach,
- czy ułatwia pokonywanie stromych podbiegów,
– oraz czy wpływa na lepsze czucie technicznego terenu.
Już dzisiaj dziękujemy organizatorom 16. Festiwalu Biegowego za dołączenie do tego projektu!
Informacja prasowa