1MILA 3
16 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

1 MILA: podejmij wyzwanie. Plan treningowy na 1 Milę


Jedna mila (1609m) to klasyczny dystans średni. W świecie lekkoatletycznym miała niegdyś status, jaki dzisiaj posiada maraton. Dzięki imprezie „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, największym w Polsce stadionowym zawodom dla amatorów, dystans 1 mili wraca do łask i z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. 1MILA Warszawa odbędzie się już 15 czerwca 2024 na stadionie AWF Warszawa. Zmierz się z nowym, biegowym wyzwaniem i sprawdź się na bieżni! 

Biegacze uliczni pokochali „1 Milę”, bo to świetny bodziec do pracy nad szybkością i znakomity test wytrzymałości szybkościowej. Fani lekkiej atletyki cieszą się, że wreszcie można sprawdzić się na „prawdziwym” dystansie średnim, jak go nazywa Marcin Lewandowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy, rekordzista Polski na 1 milę (3:49,11) i wieloletni Ambasador imprezy. Mityng 1MILI co roku przyciąga tysiące biegaczy amatorów, którzy chcą zmierzyć się z nowym wyzwaniem – 1609m metrów na bieżni, przy oprawie niczym na mityngu Diamentowej Ligi.

Pierwsza tegoroczna edycja imprezy 1MILA odbędzie się już za 5 tygodni, 15 czerwca 2024 na stadionie AWF Warszawa. Druga, 15 września 2024 w Poznaniu, na stadionie POSiR Golęcin. To unikalne zawody na biegowej mapie Polski. Nie ma drugiej takiej imprezy dla amatorów, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na tartanie i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Każdy zawodnik otrzymuje spersonalizowany numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, a stadionowy doping kibiców i komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego dopełnia niezwykłą oprawę tego wydarzenia.

Mityng 1MILI –  rodzinny dzień sportu!

1MILA to wydarzenie całodzienne, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Konkurencji biegowych jest aż pięć – Lekka Piątka (5km), Biegi Dzieci (100m, 400m, 800m), Sztafety Rodzinne 4x400m, koronna 1Mila (w randze Amatorskich Mistrzostw Polski) i Sztafety 4x400m. Poza tym, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne, zupełnie bezpłatne atrakcje w Strefie Kibica, 
m.in. wielka strefa aktywności dla dzieci, spotkania z gwiazdami sportu i ekspertami od spraw żywienia, treningu, psychologii, etc., konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Jak trenować do 1 mili?

Dla wielu biegaczy amatorów, zawody na stadionie to wciąż novum. Dlatego organizatorzy mityngu 1MILI przygotowali specjalne plany treningowe, zróżnicowane pod kątem poziomu zaawansowania.

PLAN TRENINGOWY NA 1MILĘ – POZIOM PODSTAWOWY

image 5

PLAN TRENINGOWY NA 1MILĘ  – POZIOM ZAAWANSOWANY / ŚREDNIOZAAWANSOWANY

image 6

Wszystkie plany treningowe przygotowujące do dystansów 1 mili i 5km, wraz z wyjaśnieniami dotyczącymi poszczególnych jednostek treningowych, znajdziecie na stronie 1mila.pl/warszawa/aktualnosci/.

Zapisy na biegi w ramach mityngu 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
11 dni temu

Polecacie jakieś inne biegi dla amatorów bez licencji na bieżni? Szukam biegu na 1500 lub 3000, idealnie w kujawsko-pomorskim ale rozważę każda opcję.

Jan
Jan
11 dni temu
Reply to  Kuba

Mazovia Track Cup, 26 maja i 3 sierpnia, Piaseczno pod Warszawą

Michal
Michal
7 dni temu
Reply to  Jan

Dziękuje za informacje, też szukam takich biegów. Sprinterskich i krótkich. Jak kolega wyżej.

Adolf
Adolf
10 dni temu

Średnie tempo na 1km… zlitujcie się, średnia zawsze jest w jednostce miary o wartości 1.
To podstawy

Temp Mail
6 dni temu

Awesome! Its genuinely remarkable post, I have got much clear idea regarding from this post