Aktywna Pszczyna
16 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

1. Aktywna Piątka na piątkę


15 sierpnia w Studzienicach (pow. pszczyński), odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego w biegu ulicznym na 5km pn. 1 „Aktywna Piątka” wraz z towarzyszącym biegiem rodzinnym, zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowe „Aktywna Pszczyna”.

Na starcie biegu głównego stanęło 141 zawodników, którzy o godzinie 13:00 ruszyli na atestowaną trasę. Pomimo trudnych warunków pogodowych, zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Rywalizację zwyciężył Mateusz Mrówka z czasem 14:50, a na drugim i trzecim miejscu linię mety przekroczyli Oliwier Mutwil z czasem 14:57 oraz Kamil Herzyk z czasem 15:06. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Paulina Golec z czasem 17:30, druga linie mety przekroczyła Paulina Gaj z czasem 18:08, a trzecie miejsce zajęła Michalina Mendecka-Zejdler z czasem 18:18.

aktywna piątka

„Świetna organizacja imprezy i bardzo szybka trasa. Tylko wymagające warunki sprawiły, że zabrakło mi 10 sekundę do życiówki. Do 3 kilometra czułem na plecach Oliwiera, ale udało się urwać i utrzymać zwycięstwo do mety. Jestem bardzo zadowolony i z pewnością wrócę tutaj za rok, na drugą edycję biegu.” – powiedział Mateusz Mrówka

Była to pierwsza edycja biegu, jednak poziom sportowy zawodów zaskoczył nawet organizatorów.

„Cieszymy się, że zawieszamy poprzeczkę tak wysoko. Wiele rekordów życiowych pokazało, że udało nam się wyznaczyć szybką, atestowaną trasę, a zważywszy na nasze plany w przyszłości, było to dla nas kluczowe (organizacja Mistrzostw Polski – przyp. red.).” – powiedział Tomasz Opuchlik – organizator imprezy.

aktywna piątka

„Przez długi czas nie biegałam piątek, jednak wiedziałam że musze się nastawić na mocne bieganie. Pomimo wysokiej temperatury, profil trasy zachęcał do ścigania. Fajna organizacja i przede wszystkim atestowana trasa sprawiły, że postanowiłam się sprawdzić i wygrałam” – powiedziała Paulina Golec

Pełne wyniki znajdują się  TUTAJ

Możliwość komentowania została wyłączona.