18 września 2019 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

„Rekordzista” – jesienią premiera książki o Henryku Szoście


Na listopad zaplanowano premierę niezwykłej książki. „Rekordzista” ma być nietypową biografią Henryka Szosta, najlepszego w historii polskiego maratończyka. Za jej kształt odpowiadają nasi redakcyjni koledzy: Marta Kijańska-Bednarz i Jakub Jelonek, a redakcja Bieganie.pl została partnerem tego ciekawego przedsięwzięcia. O książce mówi dziś dla nas jej bohater.

Wydawnictwo Książki dla Biegaczy idzie za ciosem. Po publikacji „Trening mistrzów” wzięło się za najlepszego polskiego maratończyka. Już 10 listopada dostępny ma być w sprzedaży „Rekordzista”, czyli rzecz o Henryku Szoście. Jego 2:07:39 z Lake Biwa w 2012 roku jest wciąż wynikiem, który działa na wyobraźnię zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy w kraju. Długodystansowiec znany jest też ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz nieszablonowego podejścia do biegania. Książka pozwoli poznać jego drogę do rekordu Polski.

Spytaliśmy Henryka, który przebywa właśnie na obozie w Jakuszycach, poprzedzającym bezpośrednio start na wojskowych MŚ w Chinach – co skłoniło go do podzielenia się swoimi doświadczeniami w takiej formie?

Głównym motorem akcji był wydawca Rafał Gniła. Powstała najpierw książka o trenerach i pomyśleliśmy, że fajnie byłoby opisać również moje wspomnienia. Tak naprawdę z założenia to nie miała być książka z jakimiś planami treningowymi, opisem cykli treningowych, bo takich pozycji jest już na rynku dużo. To bardziej wspomnienia z drogi do mojego rekordu Polski w maratonie. Są tam opisane i moje sukcesy, i porażki. Bardzo fajnie w odpowiednią formę ubrali to Marta i Kuba. Niedługo skończę tak dokładniej czytać, jak to wyszło finalnie.

Tak się składa, że Marta Kijańska-Bednarz i Jakub Jelonek to współpracownicy Bieganie.pl. Marta pisze u nas felietony, Kuba, na którego koncie jest już wspomniana książka „Trening mistrzów”, zajmuje się artykułami eksperckimi na naszym portalu.

Tytułowy bohater „Rekordzisty” podkreśla, że najnowsza książka nie jest tylko jego opowieścią.

Spotkałem na mojej sportowej drodze wiele osób, którzy ze mną trenowali, mnie trenowali, też tacy, którym dużo zawdzięczam i mnie ukształtowali. Oni też wypowiedzieli się i razem powstała, mam nadzieję, ciekawa historia, którą będzie się dobrze czytać.

Bieganie.pl zostało partnerem medialnym „Rekordzisty”.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydawnictwa Książki dla Biegaczy.

okladka ze skrzydelkami Obszar roboczy 1

Możliwość komentowania została wyłączona.